Wtorek, 22 października 2019

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Prezes Mucha rusza w miasto konsultować zmiany w rozkładzie jazdy

22.10.2017 19:14 | 1 komentarz | ż

W poniedziałek 23 października rusza cykl spotkań z mieszkańcami poszczególnych dzielnic Raciborza. Tematem będą zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, które zamierza przeprowadzić prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Raciborzu Stanisław Mucha (na zdj.). Plan zakłada nie tylko zmianę terminów, ale również przebiegu linii autobusowych.

Prezes Mucha rusza w miasto konsultować zmiany w rozkładzie jazdy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Ideą nowego rozwiązania, które PK poddaje konsultacjom społecznym, jest zapewnienie ciągłej obsługi pasażerów w centrum Raciborza za pomocą kilku autobusów krążących wokół newralgicznych punktów w mieście. Mają to być punkty przesiadkowe, do których dojeżdżać będą autobusy z dzielnic. Maksymalny czas dotarcia do punktu przesiadkowego ma nie przekraczać 25 minut. A na autobus w centrum nie będziemy musieli czekać dłużej niż 15 minut. W ten sposób łączny czas dotarcia między najdalej położonymi punktami nie przekroczy 65 minut - informuje Leszek Iwulski, rzecznik prasowy w UM Racibórz.

Spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami Miedoni odbędzie się w poniedziałek 23 października (godz. 18.00) w Diecezjalnym Domu Formacyjnym przy ul. Ratajskiego 8.

Terminy kolejny spotkań konsultacyjnych:

  • 25 października, godz. 17.00 - Ocice (biblioteka przy ZSP nr 2, ul. Tuwima 1),
  • 26 października, godz. 17.00 - Markowice (świetlica ZSP nr 1, ul. Jordana 6),
  • 30 października, godz. 18.00 - Brzezie (SP nr 3, ul. Myśliwca 16).