Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Prezydent Duda spotkał się z samorządowcami. O czym rozmawiali?

10.10.2017 09:35 | 5 komentarzy | mak

Prezydent Andrzej Duda wróci z Wodzisławia Śląskiego z podarunkami od samorządowców z powiatu wodzisławskiego.

Prezydent Duda spotkał się z samorządowcami. O czym rozmawiali?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jednym z punktów poniedziałkowej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Wodzisławiu było spotkanie z parlamentarzystami i samorządowcami. Byli też m.in. przedstawiciele duchowieństwa i branży górniczej. Spotkanie odbyło się w wodzisławskim starostwie. Jak się dowiedzieliśmy, miało kurtuazyjny charakter.

Samorządowcy z powiatu wodzisławskiego zostali przedstawieni głowie państwa. Głos zabrał starosta Ireneusz Serwotka. Mówił między innymi o powiatowej oświacie. Chwalił, że dobrze się rozwija. Wspomniał też o trudnej sytuacji wodzisławsko-rydułtowskiego szpitala. Powiedział, że potrzebne jest wsparcie.

Prezydent Andrzej Duda podpisał się na mapie powiatu wodzisławskiego. Szczególnie wprawił tym w zadowolenie wójta gminy Mszana, Mirosława Szymanka. Dlaczego? Podpis został złożony dokładnie w miejscu, gdzie na mapie zaznaczona jest Mszana. - Może jakoś Mszana bardziej utkwi mu w pamięci, tym bardziej Prezydent dojechał do nas autostradą, zjeżdżał z niej w Mszanie, wspominał o mszańskim moście - mówi z uśmiechem Mirosław Szymanek. 

Prezydent Duda otrzymał też kilka pamiątkowych podarunków od samorządowców. Wójt gminy Godów Mariusz Adamczyk przekazał lalkę ubraną w śląski, regionalny strój oraz album o gminie. Wójt gminy Mszana Mirosław Szymanek wręczył pamiątkową statuetkę. Wójt gminy Gorzyce Daniel Jakubczyk podarował album o "Śląskiej Fatimie". - W czasie krótkiej rozmowy wspomniałem Panu Prezydentowi związaną z Wydziałem Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, wywodzącą się z naszej gminy, osobę prof. Dominika Lasoka - zaznacza wójt Gorzyc. 

fot. Foto Gawęda

Ludzie:

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej