Czwartek, 16 lipca 2020

imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława

RSS

Nowiny Raciborskie o ciągnących się tygodniami awariach i bakteriach w aquaparku

21.08.2017 17:33 | 0 komentarzy | żet

Klienci raciborskiego aquaparku tracą cierpliwość. Za wstęp płacą wcale niemało, tym bardziej przeszkadzają im przedłużające się awarie kolejnych urządzeń. Prezydent Mirosław Lenk i dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztof Borkowski zapewniają, że wkrótce wszystko wróci do normy. Tymczasem wielki niepokój bywalców aquaparku wzbudziły wieści o bakteriach, jakie w obiekcie wykrył sanepid.

Nowiny Raciborskie o ciągnących się tygodniami awariach i bakteriach w aquaparku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dlaczego inwestycja, która kosztowała 30 milionów złotych, starzeje się tak szybko? Czy kąpiel w aquaparku jest bezpieczna? Dlaczego usuwanie awarii trwa tak długo? Na ważne pytania dotyczące działania aquaparku H2Ostróg<aqupark H2Ostróg> odpowiadamy w najnowszych Nowinach Raciborskich.

Na stronach gminnych piszemy m.in. o fenomenie tworkowskiego DFK, które prężnie się rozwija i nie ma problemu z pozyskaniem młodych, a także muralu z Robertem Lewandowskim, który można zobaczyć w Kuźni Raciborskiej oraz walce z wiatrakami, którą wciąż prowadzi niestrudzona grupa mieszkańców Wojonowic. Publikujemy też relacje z dożynek w Cyprzanowie i Makowie (zaległe relacje z Bolesławia i Roszkowa nadgonimy w kolejnym numerze).

Pasjonatom polityki polecamy tekst Marka Rapnickiego, będący odpowiedzią na opublikowany przez nas wcześniej list Piotra Olendra. Rapnicki chwali rządy PiS i gani poprzedników z PO.

W stałej rubryce "wiara" publikujemy artykuł księdza Jana Szywalskiego pt. Dlaczego idą? Zawiera on zbiór odpowiedzi na tytułowe pytanie, które duchowny postawił pątnikom zmierzającym na Jasną Górę.

Specjalnie dla amatorów nostalgii zebraliśmy wspomnienia i zdjęcia z wakacyjnych wyjazdów do ośrodka wypoczynkowego ZEW-u w Pokrzywnej. Miłośnikom historii polecamy artykuł "Wojna światów". Przy jego sporządzeniu sięgnęliśmy do archiwalnych numerów Nowin Raciborskich z 1920 roku, w których szeroko pisano o wojnie polsko-bolszewickiej.

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru gazety

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Piotr  Olender

Piotr Olender

Radny Powiatu Raciborskiego.