Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowiny Raciborskie o ciągnących się tygodniami awariach i bakteriach w aquaparku

Klienci raciborskiego aquaparku tracą cierpliwość. Za wstęp płacą wcale niemało, tym bardziej przeszkadzają im przedłużające się awarie kolejnych urządzeń. Prezydent Mirosław Lenk i dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztof Borkowski zapewniają, że wkrótce wszystko wróci do normy. Tymczasem wielki niepokój bywalców aquaparku wzbudziły wieści o bakteriach, jakie w obiekcie wykrył sanepid.

Nowiny Raciborskie o ciągnących się tygodniami awariach i bakteriach w aquaparku

Dlaczego inwestycja, która kosztowała 30 milionów złotych, starzeje się tak szybko? Czy kąpiel w aquaparku jest bezpieczna? Dlaczego usuwanie awarii trwa tak długo? Na ważne pytania dotyczące działania aquaparku H2Ostróg<aqupark H2Ostróg> odpowiadamy w najnowszych Nowinach Raciborskich.

Na stronach gminnych piszemy m.in. o fenomenie tworkowskiego DFK, które prężnie się rozwija i nie ma problemu z pozyskaniem młodych, a także muralu z Robertem Lewandowskim, który można zobaczyć w Kuźni Raciborskiej oraz walce z wiatrakami, którą wciąż prowadzi niestrudzona grupa mieszkańców Wojonowic. Publikujemy też relacje z dożynek w Cyprzanowie i Makowie (zaległe relacje z Bolesławia i Roszkowa nadgonimy w kolejnym numerze).

Pasjonatom polityki polecamy tekst Marka Rapnickiego, będący odpowiedzią na opublikowany przez nas wcześniej list Piotra Olendra. Rapnicki chwali rządy PiS i gani poprzedników z PO.

W stałej rubryce "wiara" publikujemy artykuł księdza Jana Szywalskiego pt. Dlaczego idą? Zawiera on zbiór odpowiedzi na tytułowe pytanie, które duchowny postawił pątnikom zmierzającym na Jasną Górę.

Specjalnie dla amatorów nostalgii zebraliśmy wspomnienia i zdjęcia z wakacyjnych wyjazdów do ośrodka wypoczynkowego ZEW-u w Pokrzywnej. Miłośnikom historii polecamy artykuł "Wojna światów". Przy jego sporządzeniu sięgnęliśmy do archiwalnych numerów Nowin Raciborskich z 1920 roku, w których szeroko pisano o wojnie polsko-bolszewickiej.

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru gazety

Ludzie

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Piotr Olender

Radny Powiatu Raciborskiego.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].