Sobota, 19 stycznia 2019

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Nowe nazwy do urn

06.08.2017 19:00 | 1 komentarz | juk

Miasto przystępuje do kolejnego etapu konsultacji społecznych w sprawie zmian nazw ulic w związku z tzw. ustawą dekomunizacyjną. Mieszkańcy otrzymali już formularze konsultacyjne i teraz mogą zgłaszać propozycje nowych nazw.

Nowe nazwy do urn
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zgodnie z ustawą tzw. dekomunizacyjną każda gmina w Polsce została zobowiązana do zmiany nazw dróg, ulic, mostów i placów oraz nazw budowli upamiętniających osoby, organizacje, wydarzenia i daty symbolizujące komunizm lub inny ustrój totalitarny. Na terenie Pszowa istnieją nazwy ulic, które nawiazują do komunistycznego ustroju. Dlatego konieczna jest ich zmiana.

W Pszowie nowe nazwy otrzymają trzy ulice. Są to ul. Małgorzaty Fornalskiej, ul. Janka Krasickiego oraz ul. Leona Kruczkowskiego. W wyborze nowych nazw ulic czynny udział mogą brać ich mieszkańcy. Urząd dostarczył już formularze konsultacyjne. Dzięki nim mieszkańcy będą mogli zgłosić swoje propozycje nowych nazw ulic. Do 16 sierpnia na terenie miasta będą rozmieszczone specjalne urny do głosowania (w Biurze Obsługi Mieszkańców w pszowskim magistracie, w Bibliotece Publicznej oraz w Szkole Podstawowej nr 3). Tam mieszkańcy będą mogli wrzucić wypełnione formularze. A na sierpniowej sesji radni podejmą decyzję o nowych nazwach.

Przypomnijmy, że zmiany nazw ulic dokonane na podstawie ustawy nie mają wpływu na ważność dokumentów zawierające nazwę dotychczasową. Mieszkaniec będzie mógł posługiwać się obecnymi dokumentami do czasu upływu ich ważności.

(juk)