Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Utrudnienia na Młodzieżowej. Kiedy ruch wahadłowy?

20.07.2017 07:00 | 0 komentarzy | mak

Rozpoczęła się długo wyczekiwana przebudowa ulicy Młodzieżowej w Wodzisławiu, która jest częścią Drogi Wojewódzkiej nr 936. Na razie trwają prace związane z kanalizacją, ale już w przyszłym tygodniu drogowcy zajmą fragmenty drogi i zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.

Utrudnienia na Młodzieżowej. Kiedy ruch wahadłowy?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W środę (26 lipca) na remontowanej ulicy Młodzieżowej w Wodzisławiu zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na dwóch odcinkach:

  • w pobliżu skrzyżowania z ul. Chełmońskiego (z jej zamknięciem) na odcinku ok. 500 m,
  •  od skrzyżowania z ul. Paderewskiego w kierunku Syryni na odcinku 300 m.

Równolegle prowadzone są prace związane z wykonywaniem kanalizacji deszczowej od skrzyżowania z ul. Oraczy w kierunku Syryni.

Ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną będzie wprowadzony na czas trwania całego kontraktu (z ewentualnym wyłączeniem na okres zimowy). Technologia przebudowy przewiduje, że prace będą prowadzone odcinkami.

Przypomnijmy, że inwestycja obejmuje przebudowę jezdni na odcinku 4,2 km od skrzyżowania z ul. Pszowską do przejazdu kolejowego w Zawadzie. Do tego roboty związane z montażem sieci, kanalizacją i nowym oznakowaniem. Będą też nowe chodniki.

Koszt przebudowy to ok. 18,41 mln zł. Inwestycję realizuje firma Eurovia Polska. Młodzieżowa ma być gotowa do 30 października 2018 r.