Wtorek, 29 września 2020

imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

RSS

Parafie w Bojanowie, Łubowicach, Owsiszczach oraz Raciborzu (farny) będą mieć nowych proboszczów

14.06.2017 06:30 | 1 komentarz | żet
Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 15:00

Biskup opolski Andrzej Czaja wydał dekret w sprawie odwołania proboszczów oraz nominacji proboszczowskich. Część zmian dotyczy parafii w powiecie raciborskim.

Parafie w Bojanowie, Łubowicach, Owsiszczach oraz Raciborzu (farny) będą mieć nowych proboszczów
Od lewej: ks. Eryk Czech (proboszcz parafii w Owsiszczach), ks. Ginter Kurowski (proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Raciborzu), ks. Henryk Rzega (proboszcz parafii w Łubowicach) oraz ks. Andrzej Styra (proboszcz parafii w Bojanowie).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

24 sierpnia na emeryturę odejdą: ks. Eryk Czech - proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Owsiszczach, ks. Ginter Kurowski - proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Raciborzu oraz ks. Henryk Rzega - proboszcz parafii Nawiedzenia NMP w Łubowicach.

Biskup Andrzej Czaja zdecydował już, kto obejmie wakujące posady proboszczów. Księdza Gintera Kurowskiego zastąpi w raciborskiej farze ks. Marian Obruśnik*, dotychczasowy proboszcz parafii św. Antoniego w Luboszycach. Nowym proboszczem w Owsiszczach zostanie ksiądz Piotr Kutynia. Przyjedzie on na raciborszczyznę z Opola, gdzie pełnił funkcję prefekta w Międzydiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym. Oprócz tego sprawował liturgię w tzw. rycie trydenckim w kościele św. Sebastiana w Opolu.

Proboszczem w Łubowicach zostanie ks. Andrzej Styra, dotychczasowy proboszcz parafii Chrystusa Króla w Bojanowie. Administrowaniem parafii w Bojanowie zajmie się z kolei ks. Jan Tomaszewski - obecnie rezydent parafii Wniebowzięcia NMP w Niemodlinie.

Dodatkowo informuje, że z prafii Wniebowzięcia NMP w Raciborzu odejdzie również ksiądz wikary Daniel Kasprzak, który zostanie mianowany proboszczem parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Grobnikach. Zastąpi na tym stanowisku ks. Jerzego Pielkę, który przechodzi na emeryturę.

Wojtek Żołneczko


* Księdza Gintera Kurowskiego zastąpi ks. Marian Obruśnik, a nie - jak wcześniej - podałem ks. Jerzy Pielka. Za błąd przepraszam i dziękuję Czytelnikowi za zwrócenie uwagi. Przy okazji poprawki wprowadziłem do artykułu informację dotyczącą nominacji proboszczowskiej dla księdza Daniela Kasprzaka, dotychczasowego wikarego w raciborskiej farze. Wojtek Żołneczko.

Ludzie:

Andrzej  Czaja

Andrzej Czaja

Biskup diecezjalny opolski.