Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Parafie w Bojanowie, Łubowicach, Owsiszczach oraz Raciborzu (farny) będą mieć nowych proboszczów

Biskup opolski Andrzej Czaja wydał dekret w sprawie odwołania proboszczów oraz nominacji proboszczowskich. Część zmian dotyczy parafii w powiecie raciborskim.

Parafie w Bojanowie, Łubowicach, Owsiszczach oraz Raciborzu (farny) będą mieć nowych proboszczów
Od lewej: ks. Eryk Czech (proboszcz parafii w Owsiszczach), ks. Ginter Kurowski (proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Raciborzu), ks. Henryk Rzega (proboszcz parafii w Łubowicach) oraz ks. Andrzej Styra (proboszcz parafii w Bojanowie).

24 sierpnia na emeryturę odejdą: ks. Eryk Czech - proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Owsiszczach, ks. Ginter Kurowski - proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Raciborzu oraz ks. Henryk Rzega - proboszcz parafii Nawiedzenia NMP w Łubowicach.

Biskup Andrzej Czaja zdecydował już, kto obejmie wakujące posady proboszczów. Księdza Gintera Kurowskiego zastąpi w raciborskiej farze ks. Marian Obruśnik*, dotychczasowy proboszcz parafii św. Antoniego w Luboszycach. Nowym proboszczem w Owsiszczach zostanie ksiądz Piotr Kutynia. Przyjedzie on na raciborszczyznę z Opola, gdzie pełnił funkcję prefekta w Międzydiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym. Oprócz tego sprawował liturgię w tzw. rycie trydenckim w kościele św. Sebastiana w Opolu.

Proboszczem w Łubowicach zostanie ks. Andrzej Styra, dotychczasowy proboszcz parafii Chrystusa Króla w Bojanowie. Administrowaniem parafii w Bojanowie zajmie się z kolei ks. Jan Tomaszewski - obecnie rezydent parafii Wniebowzięcia NMP w Niemodlinie.

Dodatkowo informuje, że z prafii Wniebowzięcia NMP w Raciborzu odejdzie również ksiądz wikary Daniel Kasprzak, który zostanie mianowany proboszczem parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Grobnikach. Zastąpi na tym stanowisku ks. Jerzego Pielkę, który przechodzi na emeryturę.

Wojtek Żołneczko


* Księdza Gintera Kurowskiego zastąpi ks. Marian Obruśnik, a nie - jak wcześniej - podałem ks. Jerzy Pielka. Za błąd przepraszam i dziękuję Czytelnikowi za zwrócenie uwagi. Przy okazji poprawki wprowadziłem do artykułu informację dotyczącą nominacji proboszczowskiej dla księdza Daniela Kasprzaka, dotychczasowego wikarego w raciborskiej farze. Wojtek Żołneczko.

Ludzie

Andrzej Czaja

Biskup diecezjalny opolski.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~judith (188.137. * .134) 14.06.2017 11:42
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
https://www.youtube.com/watch?v=IRWVzKcHroA