Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Patrol

Wypadek na trasie Racibórz - Pietrowice Wielkie [ZDJĘCIA] [AKTUALIZACJA]

22.05.2017 14:06 | 0 komentarzy | żet
Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 08:54

Część uczestników wypadków jechała do pracy w Kornicach, część wracała. Jeden samochód dachował, inny zakończył jazdę w rowie, trzeci ze zgniecionym bokiem pozostał na jezdni.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło 22 maja około godziny 14.00 na DW 416 pomiędzy Raciborzem a Pietrowicami (nieopodal wylotu ulicy Szkolnej w Żerdzinach). Zderzyły się tam ford (SWD), renault (SRC) oraz seat (SRB), którymi podróżowało w sumie 9 osób.

Większość uczestników wypadku odniosła jedynie powierzchowne obrażenia. Wyjątkiem jest kierujący fordem focusem, którego samochód dachował. Mężczyzna został przewieziony do szpitala z ogólnymi potłuczeniami ciała oraz urazem kręgosłupa. Do szpitala trafił jeszcze jeden z pasażerów, ale nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Na miejscu interweniowali strażacy, policjanci oraz ratownicy pogotowia.

Szczegółowe okoliczności oraz przebieg zdarzenia ustala raciborska policja. Ze wstępnych ustaleń drogówki wynika, że winnym spowodowania wypadku jest kierujący fordem focusem 24-latek, który w trakcie wyprzedzania zderzył się z kierowanym przez 60-letniego mężczyznę renault. W następstwie kolizji pojazdów, renault uderzyło jeszcze w seata, którym kierował 23-latek. Sprawą zajmie się sąd, który zdecyduje o winie oraz wymiarze kary dla sprawcy wypadku.

Miejsce wydarzenia: