Poniedziałek, 18 czerwca 2018

imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

RSS

Lekki poślizg z Kokoszycką

19.05.2017 08:43 | 1 komentarz | mak

12 kwietnia podpisano umowę w sprawie przebudowy ul. Kokoszyckiej w Wodzisławiu Śląskim. Optymistycznie zakładano, że prace ruszą jeszcze przed majowym weekendem. Co jest powodem opóźnienia?

Lekki poślizg z Kokoszycką
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Okazuje się, że niewielkie opóźnienie wynika z dwóch powodów. Pierwszy to ustalenia z przedsiębiorstwem, które chce budować gazociąg. - Przedsiębiorstwo planowało budowę gazociągu w tamtym miejscu w drugiej połowie roku. Nie możemy pozwolić jednak na to, że po zakończeniu przebudowy drogi wyjdą w teren i zaczną kopać. W związku z tym prace z układaniem gazociągu zostaną przyspieszone i będą trwały równolegle do przebudowy - informuje Leszek Bizoń, członek zarządu powiatu wodzisławskiego.

Drugi powód to przedłużające się ustalenia związane z czasową organizacją ruchu. Została ona zatwierdzona dopiero we wtorek. - Wykonawca miał problem z przygotowaniem odpowiedniej dokumentacji w tym zakresie - podkreśla Leszek Bizoń.

Firma, która wygrała przetarg i wykona przebudowę Kokoszyckiej, zadeklarowała, że rozpocznie roboty w tym tygodniu.

Przypomnijmy, że inwestycja będzie polegała na kompleksowej przebudowie odcinka drogi od skrzyżowania z ul. Radlińską do posesji nr 152. Zmodernizowany zostanie też fragment ul. Radlińskiej od skrzyżowania z ul. Kokoszycką do ronda św. Floriana. W ramach przedsięwzięcia nie tylko wykonana zostanie nowa konstrukcja i nawierzchnia jezdni, ale wybudowana zostanie też kanalizacja deszczowa oraz chodniki i wjazdy do posesji. Dodatkowo wzmocniona zostanie skarpa oraz zbudowany mur oporowy.

Wartość przedsięwzięcia to 2,26 mln zł. W czasie przebudowy w niektórych miejscach ruch prowadzony ma być wahadłowo, jednak kierowcy muszą przygotować się również na to, że niektóre odcinki ul. Kokoszyckiej zostaną całkowicie zamknięte, ponieważ konieczna jest nie tylko wymiana nawierzchni i podbudowy, ale też stabilizacja gruntu. - Zamykane będą krótki odcinki, 100-200 metrowe. I na krótkie okresy czasu. Takie mamy ustalenia z wykonawcą - dodaje Bizoń.

Planowany termin zakończenia inwestycji to 31 sierpnia.