środa, 19 czerwca 2019

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

Muzyka biesiada na rozpoczęcie trzeciego dnia majówki w Nędzy [ZDJĘCIA]

03.05.2017 20:13 | 0 komentarzy | ż

Na coroczną biesiadę śląską na wielkiej majówce w Nędzy zaprosił publiczność prezenter Radia Vanessa Piotr Scholz. W pierwszej części kolejnego dnia zabawy wystąpili Piotr i Agnieszka Szefer oraz zespół B.A.R.

Muzyka biesiada na rozpoczęcie trzeciego dnia majówki w Nędzy [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Widać było, że goście podczas występu Szeferów naprawdę dobrze się bawią. Wpadające w ucho biesiadne piosenki przeplatane były śląskim dowcipem. Wykonując śląską muzykę przy okazji chcą dbać o kulturę tego regionu, dlatego podczas występów są ubrani w ludowe stroje. Jak mówią, chcą być autentyczni w tym, co robią.

Bardzo duża część gości czekała jednak na koncert popularnego w regionie zespołu B.A.R. - Bardzo ich lubię i jak tylko mogę być na ich koncercie, to nie ma zmiłuj, wyciągam męża i jedziemy! - śmieje się pani Leokadia z Gliwic. - A na śląskich szlagierach w Nędzy to jestem prawie co roku - zapewnia. Kapela B.A.R. powstała w 1996 roku. Członkowie zespołu to rodowici Ślązacy. Grupa śpiewa zwykle po śląsku, teksty piosenek wypełnione są historią, kulturą oraz obyczajami naszego regionu.

A gwiazdą wieczoru trzeciego dnia wielkiej majówki w Nędzy będzie Doda.

źródło: UG Nędza