Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Rydułtowska interna po nowemu [ZDJĘCIA]

10.04.2017 07:00 | 6 komentarzy | mak

Do tej pory pacjenci oddziału wewnętrznego I w Rydułtowach narzekali głównie na ścisk. Teraz będą mieli dużo więcej przestrzeni, mniej liczne i jaśniejsze sale. Oddział przenosi się do budynku głównego.

Rydułtowska interna po nowemu [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Większy komfort

Sprawdziliśmy, jak wyglądają sale po remoncie. Nie jest tak, że pomieszczenia przeszły gruntowną modernizację, ale zmiana jest duża, głównie ze względu na warunki przestrzenne. – Do tej pory sale były wyłącznie 5–6 osobowe – mówi ordynator oddziału wewnętrznego I, Katarzyna Holona–Musioł. W nowej lokalizacji sale będą różnej wielkości. Od 2 lub 3–osobowych, po wieloosobowe. – Będziemy mieli możliwość izolacji chorych, którzy wymagają tego pod kątem epidemiologicznym – podkreśla pani ordynator. Zniknie też problem braku dostępu do łóżka pacjenta z trzech stron. Z tym, ze względu na ścisk, borykano się w poprzednim miejscu. Łóżek będzie tyle samo, co do tej pory, czyli 42.

Izba przyjęć po nowemu

Również izba przyjęć została odnowiona i przeorganizowana pod kątem potrzeb pacjentów internistycznych. Dla pacjentów, którzy czekają na wyniki badań i decyzję o tym, czy zostaną przyjęci na oddział, przygotowano specjalne stanowiska obserwacyjne. – Można się położyć, odpocząć. Wszystko pod okiem pielęgniarki i lekarza – zaznacza pani ordynator. Z kolei sala wzmożonego nadzoru nad pacjentem została doposażona w punkt z respiratorem.

– Mamy nadzieję, że puste korytarze i sale wkrótce zapełnią się pacjentami. Rozpocznie się nowy etap. Pawilon główny szpitala dostanie nowe, internistyczne życie. I liczymy na to, że to nowe internistyczne życie niejednokrotnie pozwoli uratować życie ludzkie – podkreśla pani ordynator. – A jeśli są chętni lekarze lub pielęgniarki do pracy z nami, to serdecznie zapraszamy w nasze szeregi – dodaje.

Ludzie:

Grzegorz Kamiński

Grzegorz Kamiński

Wicerastosta wodzisławski