Wtorek, 9 marca 2021

imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława

RSS

Zdążą wybudować rynek na dożynki?

16.03.2017 19:00 | 1 komentarz | mak

Widać już zarys ścieżek rowerowych, wyspa jest usypywana, budynki nabierają kształtów – w nowych Nieboczowach trwa wyścig z czasem.

Zdążą wybudować rynek na dożynki?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Nieraz słyszałem opinie, że nowe Nieboczowy są ładne. Ale będą jeszcze ładniejsze – mówi wójt Czesław Burek, nawiązując w ten sposób do trwającej budowy infrastruktury w centrum nowej wsi. Gdy wszystkie prace się zakończą, miejscowość ma zyskać swój odrębny charakter. Obiekty użyteczności publicznej będą spójne i stylizowane na mur pruski. – Nieboczowy będą miały swój styl – zaznacza wójt.

Co już widać?

Trwa budowa ścieżek rowerowych o długości ponad 4 km, w tym prawie 2 km na terenie parku. – Widać już ich zarys – podkreśla wójt. Ścieżki w parku zostaną poprowadzone w formie „ósemek” w taki sposób, że będą oplatały i przecinały ciek wodny oraz jezioro i wyspę, która jest właśnie usypywana. – Będzie pięć kładek pieszo–rowerowych, w tym dwie kładki na wyspę – zapowiada wójt. Gotowe są już podstawy altan, w których będzie można wypocząć czy pogrillować.

Kształtów nabiera także budynek Wiejskiego Domu Kultury z remizą i punktem przedszkolnym. Gotowe są dwie kondygnacje i część nieużytkowego poddasza. Zaawansowana jest budowa 9 mieszkań: 2 własnościowych i 7 lokatorskich, które powstają w trzech budynkach. Mieszkania mają być gotowe najwcześniej, bo do końca czerwca.

Rośnie też budynek Wiejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Widać pierwszą kondygnację i filary arkad, które będą wyłożone klinkierem. Przypomnijmy, że w budynku znajdzie się m.in. niewielki kompleks odnowy biologicznej, z którego będzie rozciągał się widok na jezioro z wyspą.

Wykonawcy mają czas na wybudowanie infrastruktury do końca sierpnia. Władze gminy mają nadzieję, że budowlańcy przyspieszą i uda się dokończyć zadanie w terminie. Przypomnijmy, że 9 i 10 września w nowej wsi mają odbyć się dwie ważne uroczystości – poświęcenie kościoła i dożynki na rynku. A na razie kiepsko to wygląda.

(mak)

Ludzie:

Czesław Burek

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia