Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Kultura

Ania Wyszkoni i Tabu wystąpią podczas jubileuszowych Dni Rydułtów

19.02.2017 07:00 | 1 komentarz | mak

Rydułtowy obchodzą w tym roku 25–lecie samorządności. Święto miasta musi mieć więc szczególną oprawę. Tak się składa, że gwiazdą ma być artystka, która także świętuje jubileusz.

Ania Wyszkoni i Tabu wystąpią podczas jubileuszowych Dni Rydułtów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dni Rydułtów zaplanowano w ostatni weekend wakacji: 26 i 27 sierpnia. Sobota będzie dniem z gwiazdami. Odbędą się dwa główne koncerty. Najpierw wystąpi Tabu, zespół grający muzykę reggae. Przypomnijmy, że muzycy pochodzą z kilku miejscowości powiatu wodzisławskiego. – To zespół, który ma ogromnie dobrą energię – podkreśla Janina Chlebik–Turek, dyrektor Rydułtowskiego Centrum Kultury.

Po zespole Tabu wystąpi Ania Wyszkoni. Wokalistka świętuje 20–lecie działalności artystycznej. Koncert w Rydułtowach będzie jednym z wydarzeń wpisujących się w jubileuszową trasę koncertową artystki z cyklu „20/20”. Jej koncert ma być widowiskowy, przebojowy i zarazem elegancki – z wykorzystaniem ekranów LED–owych i wizualizacji. Wokalistce będzie towarzyszył zespół znanych i doświadczonych muzyków. – Trwają ostatnie ustalenia związane z podpisaniem umowy. Stwierdziliśmy, że warto połączyć jubileusz Rydułtów z jubileuszową trasą koncertową Anny Wyszkoni, która przecież jest dziewczyną stąd. Ciekawie się to zazębia – dodaje Janina Chlebik–Turek.

Niedziela będzie okazją do tego, by pokazać głównie rydułtowską twórczość. Na scenie zaprezentują się rodzimi artyści. Swoje osiągnięcia zademonstrują rydułtowskie stowarzyszenia, których w mieście nie brakuje. – Nie podjęliśmy jeszcze decyzji co do zakończenia drugiego dnia święta miasta. Myśleliśmy o śląskiej albo góralskiej kapeli lub o kabarecie. W tej kwestii trwają jeszcze ustalenia – puentuje dyrektor RCK.

(mak)

Ludzie:

Ania Wyszkoni

Ania Wyszkoni

Piosenkarka