Wtorek, 26 marca 2019

imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

RSS

19.01.2017 13:00 | 1 komentarz | ma.w

Obecności Adama Wajdy w samorządzie powiatowym zazdroszczą Pietrowicom Wielkim sąsiedzi z gminy Krzanowice. Szef tamtejszej rady dał temu wyraz na sesji.

Kto zazdrości Wajdy w radzie powiatu?
Sekretarz Gminy Pietrowice Wielkie oraz radny powiatowy Adam Wajda, reprezentująca Krzanowice radna powiatowa Brygida Abrahamczyk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Poszło o porównanie koszenia poboczy przy drodze na Samborowice. Jan Długosz przewodniczący Rady Miejskiej w Krzanowicach opowiedział o tym, jak służby Powiatowego Zarządu Dróg kosiły wysoką trawę po obu stronach szosy. Jego zdaniem po stronie pietrowickiej, w sołectwach Lekartów i Samborowice, robiono to wzorcowo, ale po drugiej stronie od Wojnowic – już nie. Według Długosza świadczy to o skuteczności starań radnych powiatowych – Adama Wajdy i Brygidy Abrahamczyk, na jej niekorzyść. Głośno żałował, że krzanowiczanie nie mają w starostwie kogoś takiego jak Wajda.

Tymczasem sekretarz gminy Pietrowice Wielkie Adam Wajda dziękował ostatnio sołtysom za współpracę. Wystąpił na sesji w podwójnej roli, bo nie tylko jako pracownik urzędu, ale i zdał raport z działalności radnego powiatowego (na ostatnich sesjach w roku nie było drugiego radnego z gminy Szymona Bolika z Krowiarek).

– Wasza pomoc jest bezcenna, tak jak wszelkie informacje jakie mi przekazujecie oraz wnioski, które składacie. Dzięki temu mogę przekładać te zgłoszenia na konkretne działania – mówił sołtysom i sołtyskom Wajda. Podarował im kalendarze gminne. – Żebyście mogli zapisywać w nich pozytywne wnioski. Negatywnych będzie coraz mniej. Taką mam nadzieję - oznajmił na koniec.

(ma.w)

Ludzie:

Brygida Abrahamczyk

Brygida Abrahamczyk

Radna Powiatu Raciborskiego.

Jan Długosz

Jan Długosz

Radny gminy Krzanowice

Czytaj podobne