Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Młodzi matematycy z Gimnazjum nr 1 najlepsi w regionie

27.05.2016 06:00 | 0 komentarzy | ż

"Matematyka bez granic" to ciekawy konkurs, którego uczestnicy muszą wykazać się nie tylko znajomością "Królowej Nauk", ale też języków obcych.

Młodzi matematycy z Gimnazjum nr 1 najlepsi w regionie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od 2001 roku w Polsce jest organizowany Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Mathematiques sans frontieres” („Matematyka bez granic”) mający charakter zawodów międzyklasowych. W konkursie biorą udział klasy trzecie gimnazjów oraz klasy pierwsze liceów lub techników.

Klasy otrzymują do rozwiązania zadania matematyczne. Pierwsze zadanie podane jest w języku obcym (angielski, niemiecki, francuski, włoski lub hiszpański). Należy je przetłumaczyć, rozwiązać, a następnie podać rozwiązanie w wybranym języku obcym.

W tym roku w konkursie wzięło udział 222 klas w Polsce. - Naszą szkołę reprezentowały trzy klasy 3a, 3b i 3g - informuje Krystia Paletta, nauczyciel z Gimnazjum nr 1 w Raciborzu.

Uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbyło się 19 maja w Gimnazjum nr 1 im. A. Mickiewiczaw Rybniku. W kategorii szkół gimnazjalnych na szczeblu regionalnym (subregion zachodni województwa śląskiej), pierwsze miejsce zajęła klasa 3a z Gimnazjum nr 1 im. W. Szymborskiej z Raciborza.