Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Droga krajowa 45 powoduje najwięcej problemów

08.05.2016 15:52 | 0 komentarzy | woj

Komendant raciborskiej komendy Łukasz Krebs podczas spotkania z samorządowcami gminy Rudnik przyznał, że większość interwencji na ich terenie dotyczy ruchu drogowego na drodze krajowej nr 45 (kierunek Opole). Droga ta generowała też najwięcej uwag miejscowych.

Droga krajowa 45 powoduje najwięcej problemów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mirosław Golijasz, przewodniczący rady gminy proponował aby przy wjeździe do Szonowic postawić światła reagujące na prędkość jazdy samochodu. Takie rozwiązanie, często spotykane w Czechach, miałoby wpłynąć na zwolnienie pędzących krajówką automobili i poprawę bezpieczeństwa. Dodatkowo sugerowano przegląd znaków drogowych, które mają być czasami ustawione bez większego sensu i przez to są ignorowane przez kierowców. Skarżono się także na TIR-y przemierzające wioski i nic nierobiące sobie z ograniczeń prędkości.

Komendant nie chciał za dużo obiecywać, przyznał tylko, że jeśli chodzi o drogę krajową to może się wspomóc Inspekcją Transportu Drogowego, zaś w przypadku dróg lokalnych prosił aby wzywać policję na bieżąco. Komendant podał przy tym ile wynosi średni czas dojazdu policji na miejsce zdarzenia. 12 minut w wiosce, 9 minut w mieście.

(woj)

Ludzie:

Mirosław Golijasz

Mirosław Golijasz

Radny gminy Rudnik.