Czwartek, 21 marca 2019

imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja

RSS

Marszałek Kuchciński z wizytą w Raciborzu [Aktualizacja]

07.02.2016 15:18 | 3 komentarze | ma.w

Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński spotkał się w niedzielę 7 lutego z raciborskimi samorządowcami i politykami PiS

Marszałek Kuchciński z wizytą w Raciborzu [Aktualizacja]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na Zamku doszło ok. godz. 14.40 do rozmów m.in. ze starostą raciborskim Ryszardem Winiarskim, prezydentem Mirosławem Lenkiem i burmistrzem Pawłem Machą. Obecni byli także senator Adam Gawęda oraz posłowie Czesław Sobierajski i Grzegorz Janik. Dotyczyły m.in. przyszłości dla rzeki Odry, w tym przywrócenia na niej żeglugi. Kuchciński jest też zwolennikiem budowy kanału Odra - Dunaj.

Rozmowy w Raciborzu trwały ok. 1,5 godziny. Burmistrz Macha przedstawił na spotkaniu argumenty za połączeniem budowy Zbiornika Racibórz ze staraniami o utworzenie, w oparciu o żeglowną Odrę, kanału Odra - Dunaj. - Nasz region nie wzbogaci się już o autostradę czy inne wielkie przedsięwzięcie inwestycyjne, które pozwoli mu na spektakularny rozwój. Szansą jest jednak budowa autostrady wodnej z wykorzystaniem Odry. Mokry Zbiornik Racibórz to nasza przyszłość - podkreślał po spotkaniu z marszałkiem samorządowiec z Kuźni Raciborskiej. M. Kuchciński przyznał, że to najważniejsza informacja jaką powziął podczas rozmów z politykami w Raciborzu.

Prezydent Raciborza Mirosław Lenk podkreślił fakt, że politycy tak wysokiego szczebla interesują się na miejscu budową Zbiornika Racibórz. - Coraz głośniej mówi się, że może być to zbiornik mokry, a nie suchy polder. Dla Raciborza najważniejsza jest kwestia zabezpieczenia powodziowego. Jeżeli są możliwości by obiekt pełnił dodatkowe funkcje bez ryzyka dla tej podstawowej to należy się z tego cieszyć - oznajmił.

Starosta raciborski Ryszard Winiarski pokazał marszałkowi Zamek Piastowski. Zwiedzanie rozpoczęto od kaplicy. Po obiekcie oprowadzał Grzegorz Nowak. 

Więcej na temat wizyty marszałka Marka Kuchcińskiego napiszemy w tygodniku Nowiny Raciborskie.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski