Czwartek, 18 lipca 2019

imieniny: Erwina, Kamila, Wespazjana

RSS

Wreszcie będzie boisko z prawdziwego zdarzenia

22.12.2015 09:17 | 0 komentarzy | art

Nie jest tajemnicą, że piłkarze KS Gołkowice, klubu klasy okręgowej, grają na jednej z gorszych muraw w rozgrywkach tego szczebla. Jest szansa na to, że się to zmieni.

Wreszcie będzie boisko z prawdziwego zdarzenia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Trwa projektowanie przebudowy boiska piłkarskiego w Gołkowicach – mówi Mariusz Adamczyk, wójt Godowa. Zmian będzie wiele. Najważniejsza dotyczyć będzie odsunięcia placu gry od budynku klubowego. W tym celu kilka lat temu gmina zakupiła tereny. Boisko nie tylko zostanie przesunięte, ale też „urośnie” na długość z obecnych 96 m do 105 m, a na szerokość z 52 m do 55 m. Plac gry otaczać będzie dwutorowa bieżnia. Z kolei od południa (wzdłuż drogi łączącej ulicę Wyzwolenia z ulicą Staszica) powstanie trybuna na 200 miejsc. To jednak nie koniec, bo od strony ulicy Cmentarnej przy boisku powstaną nowe atrakcje. - Planujemy budowę boiska do siatkówki plażowej, mini placu zabaw. Chcemy też zabudować urządzenia do kalisteniki oraz siłownię zewnętrzną – wyjaśnia Mariusz Adamczyk. W miejscu tym zaprojektowany zostanie również niewielki parking.

Urzędnicy szacują, że realizacja zadania może kosztować nawet 1 milion złotych. Dlatego chcą pozyskać na jego realizację dofinansowanie wspólnie z czeską gminą Petrovice, która po swojej stronie też chce pozyskać dofinansowanie na własne inwestycje. - Startujemy wspólnie z czeskim partnerem do konkursu w ramach współpracy transgranicznej. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpić powinno w czerwcu 2016 roku. Jeśli uzyskamy dofinansowanie, to realizacja zadania zaplanowana jest na koniec 2016 roku i na 2017 – mówi wójt. Jeśli gmina nie pozyska środków w ramach współpracy transgranicznej, to będzie szukać innych źródeł. Taki scenariusz zapewne odwlecze jednak realizację zadania w czasie.

(art)