Piątek, 19 kwietnia 2019

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Nowe szczegóły w sprawie wiatraków

16.12.2015 07:18 | 0 komentarzy | ma.w

Uzyskaliśmy dodatkowe informacje w sprawie wstrzymania budowy jednego z trzech wiatraków pod Raciborzem.

Nowe szczegóły w sprawie wiatraków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Odbyły się dwie kontrole na budowie turbin wiatrowych, 25 listopada oraz 30 listopada, które przeprowadził na polach uprawnych między Sudołem a Wojnowicami Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

W dwóch przypadkach zrealizowano już fundamenty pod turbiny wraz z placami manewrowymi oraz drogami dojazdowymi. Trzecia turbina jest na etapie montażu zbrojenia fundamentu. – W trakcie kontroli ustalono, iż jedna z turbin została znacznie przybliżona do drogi powiatowej o około 36 m w stosunku do zatwierdzonego projektu budowlanego, a tym samym do zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej zlokalizowanej w okolicy cmentarza przy ul. Kolejowej w Wojnowicach – informuje Gabriel Kuczera z PINB w Raciborzu.

Wszczęto postępowanie administracyjne oraz wstrzymano prowadzone roboty budowlane przy realizacji tej turbiny. Planowane jest wydanie decyzji o doprowadzeniu robót przy realizacji turbiny do stanu zgodnego z prawem. – Jest pewne, że turbina ta nie będzie mogła zostać wybudowana w obecnym miejscu – podkreśla G. Kuczera.

Lokalizacja pozostałych dwóch turbin nie odbiega istotnie od zatwierdzonego projektu budowlanego, dlatego też brak było podstaw do wszczynania postępowania w sprawie ich budowy. W trakcie realizacji inwestycji planowane są jeszcze kontrole budowy mające na celu sprawdzenie np. wielkości turbin jakie będą montowane, czy też kontrola wykonania decyzji PINB.

(m)