Wtorek, 23 kwietnia 2019

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Jerzy Kwaśny i Mirosław Lenk "Budowniczymi Polskiego Sportu"

03.12.2015 08:23 | 0 komentarzy | ż

Aquapark H2Ostróg doceniony w Warszawie. - Jako zarządzający obiektem jesteśmy dumni z tego, że zespół wybitnych ekspertów w dziedzinie budownictwa sportowego przyznał nam to prestiżowe wyróżnienie - mówi Jerzy Kwaśny, dyrektor OSiR w Raciborzu.

Jerzy Kwaśny i Mirosław Lenk "Budowniczymi Polskiego Sportu"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Klub Sportowa Polska to jedna z najbardziej prestiżowych organizacji zajmujących się promocją sportu w naszym kraju. Jest on inicjatorem programu promocyjnego i edukacyjnego „Budujemy Sportową Polskę”. W programie bierze udział prawie 900 gmin i powiatów. Sportowa Polska dzięki realizacji tego przedsięwzięcia chce promować tych włodarzy, którzy szczególnie mocno zaangażowali się w budowę oraz modernizację obiektów sportowych i rekreacyjnych oraz wspierają rozwój sportu dzieci i młodzieży.

26 listopada w Warszawie miała miejsce uroczysta gala, na której podsumowano XVI edycję konkursu Budowniczy Polskiego Sportu. Jednym z laureatów tych zawodów w kategorii „Sportowy Obiekt Roku” jest Wielofunkcyjny Ośrodek Sportowy – Kryta Pływalnia H2Ostróg (Aquapark H2ostróg). Nagrodę za tę inwestycję otrzymał Miasto Racibórz oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Personalnie wyróżniono prezydenta Mirosława Lenka i dyrektora OSiR Jerzego Kwaśnego. Tytuł Sportowego Obiektu Roku przyznawany jest inwestycjom wyróżniającym się architekturą, konstrukcją, a także za zastosowanie nowatorskich rozwiązań materiałowych.

Dyrektor Kwaśny podkreśla: - Jako zarządzający obiektem jesteśmy dumni z tego, że zespół wybitnych ekspertów w dziedzinie budownictwa sportowego przyznał nam to prestiżowe wyróżnienie. Znaleźliśmy się w siódemce niezwykle nowatorskich, funkcjonalnych obiektów sportowych, które nie tylko cieszą wzrok architektów, ale przede wszystkim przyciągają mieszkańców i przyczyniają się do promocji sportu i rekreacji w mieście. Dzięki obiektowi znacząco polepszyły się zasoby infrastruktury sportowej w mieście, na której mogą ćwiczyć zarówno wyczynowcy jak i amatorzy. -

W podobnym tonie wypowiada się prezydent Lenk, dla którego H2Ostróg to przykład inwestycji, która buduje markę Raciborza jako miasta utożsamianego ze sportem: - To wyróżnienie jest dla nas potwierdzeniem tego, jak ważna była budowa tego obiektu. Parking przed H2Ostróg jest bardzo często tak pełny, że nie da się na niego wjechać. Rejestracje samochód mają skróty nie tylko SRC, ale także OK, SWD, OGL, SRB. To pokazuje, że pływalnia zyskała uznanie nie tylko w Raciborzu,ale nawet poza województwem śląskim.-

Raciborski H2Ostróg został nagrodzony tytułem „Sportowy Obiekt Roku” obok Term Warmińskich w w Lidzbarku Warmińskim „Silver Parku” w Olkuszu, Centrum Sportu i rekreacji UJK w Kielcach, hali widowiskowo – sportowej w Imielinie, pływalni w Gryficach i stadionu w Barcinie.

źródło: UM Racibórz

Ludzie:

Jerzy Kwaśny

Jerzy Kwaśny

Były dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.