Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Zespoły Źródła zdobyły taneczne Oscary

16.11.2015 10:41 | 0 komentarzy | (q)

Od 14 do 15 listopada w Hali Widowiskowo- Sportowej AZOTY w Kędzierzynie–Koźlu odbył się Międzynarodowy Festiwal Tańca „Taneczne Oscary 2015”. Racibórz reprezentowały zespoły „Tęcza I”, „Tęcza II” i „Tęczowe Mamy” ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej „Źródło”.

Zespoły Źródła zdobyły taneczne Oscary
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W kategorii zespołów show-dance od 12 – 15 lat zespół „Tęcza II” zaprezentował układ „Spiderman”, za który otrzymał III miejsce. W kategorii zespołów show-dance powyżej 15 lat zespół „Tęcza I” zatańczył układ „Gladiator”, który zdobył najwyższą punktację, a tym samym I miejsce i statuetkę „Taneczny Oscar 2015”!

W grupie zespołów powyżej 30 lat „Tęczowe Mamy” oczarowały publiczność i jury  układem „Cyganki”, który również przyniósł im I miejsce i tytuł „Taneczny Oscar 2015”.

Choreografem wszystkich zespołów jest Aldona Krupa-Gawron, w próbach Tęczy II pomaga jej Anna Piątek, zaś w szlifowaniu umiejętności Tęczowych Mam może liczyć na pomoc Agnieszki Winczakiewicz. Partie solowe i główne role w poszczególnych układach tańczyły: Oliwia Stroka, Julia Koterba, Daria Mucha i Anna Piątek.