Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Zakaz kąpieli w fontannie - mieszkańcy śmieją się z dziwnych tablic

07.10.2015 10:14 | 2 komentarze | mak

Tablice przy fontannach pojawiły się niedawno. Znajduje się na nich napis: „Zakaz kąpieli. Woda niezdatna do picia”. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie dołączona ilustracja. Zakaz kąpieli opatrzony jest obrazkiem pływającego i wyraźnie zanurzonego w wodzie człowieka.

Zakaz kąpieli w fontannie - mieszkańcy śmieją się z dziwnych tablic
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tymczasem fontanny w Pszowie są tak zbudowane, że dostępu do niecki z wodą nie ma. Są tylko dysze w podłożu, które wybijają wodę do góry. - Mieszkańcy śmieją się i pytają dlaczego takie tablice zostały zainstalowane, bo nie ma tam możliwości pływania. Rozumiem tablice z zakazem wchodzenia, z napisem „Uwaga, ślisko”, albo „Nie pić wody”. Ale obrazek pływającej osoby wywołuje rozbawienie - mówił na wrześniowej sesji pszowski radny Dawid Handschuh.

Burmistrz Katarzyna Sawicka-Mucha wyjaśniła, że takie tablice to wymóg Sanepidu, bo woda w fontannach krąży w obiegu zamkniętym i może być przyczyną zakażeń czy zatruć. - Otrzymaliśmy odgórny wymóg z Warszawy, by wszystkie fontanny były zabezpieczone tego typu opisem. Kwestia egzekwowania zakazu kąpieli przez służby to inna sprawa, ale my musieliśmy wymóg Sanepidu spełnić - dodał Wojciech Burda z pszowskiego urzędu miasta.

(mak)