Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Atlantyda szuka świeżej krwi

04.10.2015 12:47 | 0 komentarzy | (q)

W Raciborskim Centrum Kultury od kilkunastu lat działa, wychowuje i wypuszcza w świat młodych artystów Klub Piosenki Poetyckiej i Aktorskiej "Atlantyda". To tutaj zaczynał m.in. Kuba Blokesz. Pierwsze spotkanie organizacyjne 2 października w godz. 15:15 - 17:15 w RCK na I piętrze w sali 105.

Atlantyda szuka świeżej krwi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Instruktorką zespołu jest Irena Hlubek. - Zapraszamy wokalistów i instrumentalistów, młode twórcze osoby lubiące piosenkę artystyczną - zachęca instruktorka.

W repertuarze "Atlantydy" Herbert, Leśmian, Baczyński czy Kaczmarski. Młodzieży do prób zmuszać nie trzeba, bo piosenka artystyczna nie musi być nudna. - Młodzież, która zaczyna się interesować Atlantydą wie czego chce i poezja śpiewana ją pociąga. Zresztą jestem otwarta na sugestie i propozycje młodych, jestem w stanie się przekonać do każdego rodzaju muzyki, pod warunkiem, że jest dobra - mówi Irena Hlubek.

Stworzyła "Atlantydę", bo poezję śpiewaną uwielbia odkąd pamięta i właśnie tą pasją, mimo, że mało popularną, chciała zarazić młodzież. - Nie wszyscy lubią poezję, jak mawiała Szymborska, ale poezja śpiewana ma swoich wiernych fanów - twierdzi instruktorka. - Ja na niej wyrosłam. Starsze siostry, już studentki słuchały Bułata Okudżawy i wtedy zastanawiałam się co może być w tym fascynującego. Dziś wiem, że do poezji śpiewanej trzeba dojrzeć, by ją w pełni zrozumieć i pokochać - uważa.

Członkowie zespołu niejednokrotnie występują na prestiżowych konkursach poezji śpiewanej i zajmują tam wysokie lokaty.

Do "Atlantydy" można dołączyć. Pierwsze spotkanie organizacyjne 2 października w godz. 15:15 - 17:15 w RCK na I piętrze w sali 105, a także pod nr tel. 32 415 31 72 i 32 415 25 40.