środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

W Przedszkolu w Nędzy wybrali Króla i Królową ziemniaka

28.09.2015 09:24 | 0 komentarzy | ż

Konkursy, tańce, zabawy, pieczenie kartofelków w ognistym żarze i degustacja różnych ziemniaczanych specjałów. Przedszkole w Nędzy już kolejny raz zaprosiło dzieci i rodziców na Święto Pieczonego Ziemniaka.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Święto obchodzone jest w Przedszkolu w Nędzy od kilku lat. Z tej okazji, na cześć ziemniaka, wszystkie dzieci, nauczycielki i zaproszeni goście przebierają się w ubrania w kolorze brązowym.

- Tym razem pogoda dopisała i pierwszego dnia kalendarzowej jesieni ugościliśmy wszystkich w naszym przedszkolnym ogrodzie. Z tej też okazji na wozie konnym, z pełnym koszem jabłek przybyła Pani Jesień - uśmiecha się Monika Kupczyk, dyrektor placówki.

Jesień wysłuchała wierszyków i przygotowanych piosenek przedszkolaków, wszystkich częstowała jabłuszkami. Były konkursy, tańce, zabawy i pieczenie w ognistym żarze kartofelków. Gwoździem programu był pokaz konny.

Tradycyjnie też wybrano króla i królową ziemniaczanego święta wśród dzieci i rodziców z każdej grupy. Nagrodą były pamiątkowe zdjęcia. Po części artystycznej nauczycielki zaprosiły wszystkich do degustacji ziemniaczanych specjałów: zapiekanek, sałatek kartoflanych, wyjętych z ogniska ziemniaków, a także ciasta z ziemniaków.

- To miłe spotkanie było dla nas świetną okazją do poznania się z rodzicami nowych przedszkolaków z najmłodszych grup - mówi dyrektor.

źródło: UG Nędza