Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Epidemia na Śląsku:

Fryzjerki z Pszowa były w Irlandii

23.06.2015 11:07 | 0 komentarzy | (q)

Po dwutygodniowym pobycie w Irlandii 17 fryzjerek z 2 opiekunkami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Pszowa powróciło do domu. Pobyt został zorganizowany w ramach projektu Edukacja Europejska kluczem do kariery zawodowej.

Fryzjerki z Pszowa były w Irlandii
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przez dwa tygodnie  nasze uczennice  brały udział w intensywnym kursie językowym w  North West Acedemy of English oraz poszerzały doświadczenie zawodowe w miejscowych zakładach fryzjerskich. Dziewczyny radziły sobie świetnie na praktyce, a szefowie byli pod ogromnym wrażeniem ich umiejętności. Projekt uwzględniał także rozrywkę: poznanie miejscowych atrakcji, ciekawych miejsc, które mogą być wizytówką tego regionu. Młodzież udała się  nad ocean atlantycki zwiedzając tam min. „Groble olbrzyma”. Widoki były przepiękne, niektóre z dziewczyn pokusiły się o stwierdzenie iż nigdy wcześniej nie były w tak cudownym miejscu.

Dziewczyny wróciły do domów bardzo zadowolone i podekscytowane, z nowym bagażem doświadczeń w kieszeni. Kolejna grupa dziewczyn wyjedzie w czerwcu 2016 roku. Mamy nadzieje, że tak samo dobrze spiszą się w innym kraju, w nowej sytuacji.