Niedziela, 29 listopada 2020

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Epidemia na Śląsku:

Studenci z Japonii i Pakistanu w wodzisławskiej ZST

03.04.2015 19:31 | 0 komentarzy | (q)

Od 16 do 20 marca uczniowie ZST kolejny raz mieli okazję spotkać się ze studentami z międzynarodowego studenckiego stowarzyszenia AIESEC.

Studenci z Japonii i Pakistanu w wodzisławskiej ZST
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prowadzenie zajęć o międzynarodowym zasięgu było związane z tygodniowym pobytem w ZST dwóch studentów z zagranicy. Tamaki Shimegi (Japonia) i Zayad Zafar Awan (Pakistan) pojawili się w murach „Budowlanki" w poniedziałkowy ranek i zostali przyjęci przez dyrekcję, koordynatorów projektu (p. Annę Rynkiewicz-Ryszkę i p. Andrzeja Sobika) oraz reprezentację Samorządu Uczniowskiego.

W ciągu pięciu kolejnych dni studenci mieli okazję spotkać się z większością uczniów ZST, ponieważ poprowadzili szereg zajęć warsztatowych, w trakcie których zaprezentowali najważniejsze i najciekawsze informacje związane z kulturą i historią ich krajów. Wspaniała atmosfera, wspólna zabawa i wymiana poglądów ze studentami stworzyły naszym uczniom niepowtarzalną okazję do otwarcia się na wielokulturowość świata oraz nawiązania międzynarodowych kontaktów.

Studenci z Japonii i Pakistanu mogli pojawić się w szkole dzięki gościnności rodziców dwóch uczniów trzeciej i czwartej klasy profilu budowlanego: Darii Ledwoń oraz Kamila Luleczki. Rodzice nie tylko przyjęli w swoich domach i ugościli obcokrajowców, ale i zapewnili im wraz z koordynatorami projektu cały szereg atrakcji. Tamaki Shimegi (Japonia) i Zayad Zafar Awan (Pakistan) zwiedzili zabytki Krakowa, Oświęcim oraz okolice Wodzisławia Śląskiego. Spędzali też aktywnie czas grając w bilard oraz tańcząc w krakowskiej dyskotece.

Goście zostali również zaproszeni na spotkanie z naczelnik Wydziału Oświaty panią Edytą Glenc.