Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Uczniowie SP 15 wiedzą jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych

23.03.2015 12:42 | 0 komentarzy | ż

Częstą przyczyną porażenia prądem jest brak wiedzy lub też świadome lekceważenie zasad bezpieczeństwa przez dzieci i dorosłych.

Uczniowie SP 15 wiedzą jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak bezpiecznie korzystać z urządzeń zasilanych prądem elektrycznym i jak uniknąć niebezpieczeństw podczas korzystania z nich dowiedzieli się w ubiegłym tygodniu (18.03. - 19.03) uczniowie klas I – III  Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu.

Podczas spotkania prowadzonego przez przedstawiciela firmy Tauron Mirosława Polaka uczniowie obejrzeli i omówili scenki filmowe, w których duszek podpowiadał dzieciom czego nie wolno robić podczas korzystania z urządzeń elektrycznych i jak należy postąpić właściwie, aby uniknąć porażenia prądem.

Dzieci dowiedziały się również, dlaczego nie wolno zbliżać się do urządzeń elektrycznych o dużym napięciu elektrycznym, jak np. transformatory, słupy, czy rozdzielnie, jak zachować się w czasie burzy oraz w innych sytuacjach grożących porażeniem. Uczniowie poznali też oznakowania informujące o zagrożeniu oraz numer alarmowy pogotowia energetycznego. Podczas quizu udowodniły, że wiele zapamiętały ze spotkania i że poziom ich wiedzy na temat elektryczności został poszerzony.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali książeczki edukacyjne na temat prądu, jego źródeł, zasad postępowania podczas korzystania z elektrycznych urządzeń domowych oraz sposobów oszczędzania.

źródło: SP 15, oprac. K.K, żet