Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Daniel Jakubczyk naradza się z biznesem. By ten nie uciekał z Gorzyc

26.02.2015 11:37 | 0 komentarzy | art

Wójt Daniel Jakubczyk radził się przedsiębiorców w jaki sposób zaprojektować uzbrojenie strefy przemysłowej w Gorzyczkach.

Daniel Jakubczyk naradza się z biznesem. By ten nie uciekał z Gorzyc
Daniel Jakubczyk przekonuje, że tworzenie dobrych warunków do inwestowania jest traktowane w gminie jako priorytet.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wójt przyznaje, że przynajmniej raz na kwartał chce spotykać się z różnymi środowiskami, by jak wyjaśnia wysłuchać co mają do powiedzenia, a także skonsultować swoje pomysły. Ostatnio odbył takie spotkanie m.in. z przedsiębiorcami, którym przedstawił koncepcję zagospodarowania uzbrojenia strefy przemysłowej w media. - Chcemy skorzystać z doświadczenia przedsiębiorców, ale także z ich kontaktów, możliwości współpracy z biznesem z całego kraju. Z drugiej strony najbardziej chciałbym, żeby strefą zainteresowali się przedsiębiorcy, którzy są związani właśnie z naszą gminą. Wiadomo, że oni z byle powodu swojego biznesu stąd nie wyprowadzą – mówi Daniel Jakubczyk, wójt Gorzyc. Jak dodaje zależy mu na tym by nie powtarzały się sytuacje, że przedsiębiorcy z Gorzyc inwestują w okolicznych gminach. - Znam dwa takie przypadki, że nasi przedsiębiorcy inwestują w Wodzisławiu i Godowie. Natomiast decyzje zostały przez nich podjęte kiedy jeszcze nie miałem możliwości przekonywania ich jako wójt by zainwestowali w naszej gminie – wyjaśnia Jakubczyk.

Proponowana przez niego koncepcja ma na razie charakter mocno wstępny. Z jednej strony gmina jest jeszcze na etapie uzyskiwania odpowiednich zgód od właścicieli prywatnych terenów objętych strefą. Z drugiej strony wójt chce uwzględnić w niej propozycje środowiska biznesowego. - Musimy tworzyć dobre warunki do inwestowania. Patrząc na to co dzieje się w górnictwie, pamiętając, że każde jedno miejsce pracy w górnictwie, daje kolejne cztery poza górnictwem, przyciąganie przedsiębiorców musi być dla nas priorytetem – uważa Jakubczyk.

Koncepcja i projekt uzbrojenia strefy powstaje w ramach unijnego projektu realizowanego wspólnie przez kilka gmin, graniczących z autostradą A1, którego liderem jest miasto Rybnik.

 

(art)