Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

30 mln zł więcej potrzeba na budowę Zbiornika

27.08.2014 15:21 | 0 komentarzy | ma.w

Augustyn Bombała z RZGW gliwice uspokajał dziś radnych miejskich, że Racibórz nie będzie zagrożony przez wadliwe wykonanie Zbiornika Racibórz. - Gdybym miał dom pod zaporą to nie sprzedałbym go aa żadne pieniądze - podkreślił nadzorca inwestycji.

30 mln zł więcej potrzeba na budowę Zbiornika
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prezydent Lenk zaprosił dyrektora by wyjaśnił rajcom co oznaczają ostatnie doniesienia prasowe o opóźnieniach w realizacji inwestycji przeciwpowodziowej.

Bombała wyjawił, że zakres prac na budowie będzie powiększony. Trzeba wykonać dodatkowe roboty przy przesłonie prefiltracyjnej - ścianie w środku zbiornika, nieprzepuszającej wody. Według szacunków koszt wyniesie 30 mln zł. Prac tych nie ujęto w umowie z wykonawcą (hiszpański Dragados) ale eksperci Banku Światowego uznali, że taka inwestycja podniesie poziom bezpieczeństwa. - To dla nas zasadnicza kwestia. Parcie na jakość cechuje tę inwestycję -  podkreślił szef RZGW.

Radny Andrzej Lepczyński spytał gościa czy inwestor ma owe 30 mln zł na dodatkowe prace. Augustyn Bombała zapewnił, że pieniądze muszą się znaleźć bo gwarantem inwestycji jest skarb państwa.Ludzie:

Andrzej  Lepczyński

Andrzej Lepczyński

były radny Gminy Racibórz.