Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Zbiornik Racibórz Dolny: budowa zakończona

Zbiornik Racibórz Dolny: budowa zakończona

Na terenie Raciborszczyzny i ziemi wodzisławskiej zrealizowano inwestycję stulecia.

Po latach zbiornik jest już gotowy. Uchroni przed powodzią 2,5 mln Polaków. Budowa trwała wiele lat...

Ścieżka po wałach zbiornika Racibórz Dolny będzie. Ale kiedy? 

Inicjatywa Rowerowa Bramy Morawskiej wystąpiła z wnioskiem do RZGW.

Minister Michał Woś o zbiorniku, którzy może stać się elektrownią 

Zdaniem ministra środowiska Michała Wosia wytworzony na zbiorniku prąd mógłby w przyszłości trafiać do Raciborza.

To już dziś! Zakończono budowę Zbiornika Racibórz. Ministrowie i prezesi przecięli wstęgę [RELACJA]  

Gdyby załadować na pociąg cały żwir, który zużyto do budowy Zbiornika Racibórz, skład miałby długość od Moskwy do Lizbony. Zbiornik może pomieścić 185 mln m3 wody. Budowa kosztowała 2 mld zł.

AKTUALIZACJA

Politycy, piękne dziewczyny i biało-czerwona wstęga... Tak otwiera się inwestycję za dwa miliardy złotych  

Polecamy fotoreportaż Pawła Okulowskiego z otwarcia Zbiornika Racibórz. Wydarzenie zorganizowano 30 czerwca. Wzięli w nim udział ministrowie, prezesi i dyrektorzy instytucji oraz firm związanych z powstaniem zbiornika.

Zbiornik Racibórz oficjalnie oddany do użytku. Zobaczcie, jak powstawała ta inwestycja [INFOGRAFIKA] 

30 czerwca nastąpi oddanie do użytku Zbiornika Racibórz. Obiekt zabezpiecza przed powodzią mieszkańców nadodrzańskich miast i wsi od Raciborza po Wrocław. Wkrótce w portalu Nowiny.pl relacja z zakończenia budowy, tymczasem prezentujemy historię budowy zbiornika Racibórz na jednej infografice.

Zbiornik Racibórz gotowy. Premier Morawiecki: To nasz rząd wykonał lwią część pracy  

Zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego, poprzednie rządy w niewielkim stopniu przyczyniły się do powstania Zbiornika Racibórz i dopiero Zjednoczona Prawica "wzięła się ostro do roboty", dzięki czemu inwestycja chroniąca przed powodzią miasta nadodrzańskie od Raciborza po Wrocław została ukończona.

AKTUALIZACJA

Sesja ze zbiornikiem. Wiele pytań bez odpowiedzi 

Zbiornik Racibórz Dolny jest prawie na ukończeniu. O finalizacji inwestycji opowiadał na sesji rady miasta Mirosław Kurz szef Biura Wdrażania Projektu RZGW Gliwice.

Zbiornik Racibórz Dolny już działa 

Z końcem stycznia zbiornik Racibórz Dolny osiągnął swoją funkcjonalność. Oznacza to, iż obiekt w obecnym momencie jest gotów, by chronić przed ryzykiem wielkiej wody prawie dwa i pół miliona mieszkańców województw śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego.

Historyczny moment. Odra przepływa już przez zaporę zbiornika Racibórz, a gigantyczne zasuwy działają bez zarzutu [ZDJĘCIA, LIVE]  

Budowa zbiornika Racibórz wchodzi w ostatni etap. Na przełomie roku zyska on pełną funkcjonalność przeciwpowodziową. Niezależnie od tego, wkrótce ruszą prace nad przygotowaniem koncepcji rozszerzenia przeznaczenia zbiornika, tak aby zyskał on również funkcje żeglugową oraz alimentacyjną (zwiększania poziomu wody w Odrze, gdy będzie...

Budowa Zbiornika Racibórz idzie pełną parą - zobacz zdjęcia z placu budowy  

700 osób, hałdy materiałów budowalnych i masa ciężkiego sprzętu - tak wygląda obecnie plac budowy Zbiornika Racibórz Dolny.

Fita, Krzyżek i Lenk odnieśli się do informacji o przekształceniu zbiornika Racibórz w mokry 

Konferencja podsumowująca stan zaawansowania budowy zbiornika Racibórz wywołała wiele emocji.

Zbiornik Racibórz ma być gotowy w 2020 roku [ZDJĘCIA, FILM]    

Na terenie budowy Zbiornika Racibórz zorganizowano dzisiaj (18.10) konferencję prasową podsumowującą stan zaawansowania kluczowej inwestycji dla ochrony przeciwpowodziowej kraju. Podczas spotkania padły mocne zapewniania. – Zobowiązuję się do tego, że Zbiornik nie będzie budowany, a zostanie zbudowany – wygłosił Łukasz Lange, dyrektor...

Zbiornik Racibórz Dolny. Zobaczcie, ile już wybudowano [ZDJĘCIA] 

W serwisie YouTube opublikowano materiał filmowy przedstawiający budowę Zbiornika Racibórz Dolny.

740 dni na dokończenie Zbiornika Racibórz  

Dziś w raciborskiej siedzibie RZGW podpisano umowę z nowym wykonawcą Zbiornika Racibórz, firmą Budimex. Aktowi temu towarzyszył wiceminister środowiska, Mariusz Gajda.

Budimex ma 740 dni na dokończenie zbiornika Racibórz 

RZGW w Gliwicach rozstrzygnął przetarg na dokończenie budowy zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny.

Bankowy gorset przy budowie Zbiornika 

3 pytania do posła Czesława Sobierajskiego (PiS) o budowę Zbiornika Racibórz.

Zbiornik Racibórz będzie kosztować krocie. Sprawdź, kto i za ile chce dokończyć budowę 

Azerowie, Chińczycy, Hiszpanie, Polacy i Włosi chcą dokończyć budowę zbiornika. Wśród oferentów raciborskie Rafako oraz... PBG.

Zobacz więcej