Sobota, 5 grudnia 2020

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Epidemia koronawirusa:

Polscy kierowcy najgorsi w Europie. Pomóc ma darmowa aplikacja

10.07.2014 12:10 | 0 komentarzy | żet

Przygotowana przez Autostradę Wielkopolską S.A. aplikację zawiera wirtualny alkomat, pozwala na obliczenie kosztów podróży oraz uzyskanie najważniejszych informacji związanych z podróżowaniem po danym państwie.

Polscy kierowcy najgorsi w Europie. Pomóc ma darmowa aplikacja
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Włosi, Grecy i Polacy znaleźli się na szczycie listy najgorzej postrzeganych kierowców w Europie (według portalu podróżniczy Zoover). Ta opinia poniekąd nakłada się na wnioski Komisji Europejskiej, która alarmuje: Polacy masowo giną na drogach (w 2013 zginęło 87 osób na milion mieszkańców, dla porównania: w Niemczech - 41, w Danii – 32). Europejczycy zarzucają nam nieznajomość i brak poszanowania przepisów drogowych, brawurę, jazdę po spożyciu alkoholu...

Autostrada Wielkopolska S.A. (spółka działająca w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego) przygotowała specjalną aplikację A2 DO EUROPY!, która w pośredni sposób ma wpłynąć na zmianę wizerunku polskich kierowców w Europie. - To pierwszy i jedyny kompleksowy mobilny przewodnik podróży po europejskich drogach przygotowany z myślą o kierowcach wybierających się w wakacyjną podróż po Polsce i innych krajach Europy - informuje AW S.A.

Korzystając z aplikacji kierowcy mogą:

  • obliczyć koszty podróży w granicach 46 krajów europejskich,
  • uzyskać najważniejsze informacje związane z podróżowaniem po danym państwie,
  • skorzystać z wirtualnego alkomatu.

Aplikacja jest bezpłatna (europa.autostrada-a2.pl, facebook).

oprac. na podstw. inf. pras. AW S.A.