środa, 24 lipca 2019

imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

RSS

Patrol

Rybniczanin zapomniał zapłacić za paliwo. I tak kilka razy

05.07.2014 09:34 | 3 komentarze | acz

Wodzisławscy kryminalni ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże paliwa. Wykorzystując niemieckie tablice rejestracyjne tankował pojazd i nie płacąc za zatankowaną benzynę - odjeżdżał.

Rybniczanin zapomniał zapłacić za paliwo. I tak kilka razy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do kradzieży doszło w czerwcu na stacji paliw w Wodzisławiu Śląskim oraz Syryni. Sprawca do przestępstwa wykorzystywał forda focusa na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Do jego baku oraz beczek w bagażniku tankował benzynę i odjeżdżał, nie regulując rachunku. Podjęte przez policjantów działania doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawcy.

Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Rybnika. Nastolatek 22 czerwca 2014 roku zatankował 102 litry paliwa na kwotę 550 złotych w jednej ze stacji benzynowych w Wodzisławiu Śląskim, a następnie udał się do Syryni, gdzie wlał do zbiornika 36 litrów paliwa za 200 złotych. Dwa dni później, ponownie w Wodzisławiu Śląskim, zatankował 124 litry paliwa za 677 złotych. Za każdym razem odjeżdżał „zapominając” uregulować rachunek. Za  „roztargnienie” grozi mu teraz do 5 lat więzienia.