Sobota, 28 listopada 2020

imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada

RSS

Epidemia na Śląsku:

Zakończenie roku szkolnego w ZSO nr 1 w Raciborzu

27.06.2014 11:40 | 2 komentarze | żet

- To był wyjątkowo długi rok szkolny - powiedział w czasie uroczystości dyrektor szkoły Wojciech Janiczko. Po odśpiewaniu hymnu państwowego wręczono świadectwa szkolne najlepszym uczniom.

Zakończenie roku szkolnego w ZSO nr 1 w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Świadectwa z czerwonym paskiem odebrali najlepsi uczniowie. Ponadto wyróżnienia otrzymali również autorzy najlepszych biznesowych pomysłów konkursu organizowanego przez Bank Spółdzielczy oraz słuchacze pilotażowego kursu prawa organzowanego przy współpracy z Towarzystwem Biblioteki Słuchaczów Prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

- Doświadczenia zdobyte w I Liceum Ogólnokształcącym pozwolą na prowadzenie kursu również w innych szkołach w kraju - powiedział w czasie uroczystości Michał Woś, absolwent I LO, członek TBiSP Wydziału Prawa i Admnistracji UJ.


Podstawy prawa - kurs przygotowawczy dla osób planujących podjąć studia prawnicze - przeznaczony był głównie dla uczniów klas drugi i trzeich. Celem było zapoznanie ich z podstawowymi pojęciami prawnymi, systemem prawnym oraz sposobem funkcjonowania i stosowania prawa w Polsce, tak ażeby znajomość podstaw ułatwiła i przyspieszyła dogłębne późniejsze badanie zagadnienia. Uczniowie spotykali się z praktymi, m.in. sędzią Jackiem Lewickim (nowowybranym prezesem Sądu Rejonowego w Raciborzu), prokuratorem, adwokatem oraz notariuszem, którzy przedstawili praktyczną stronę swoich zawodów i możliwości dojścia do ich wykonywania.