Piątek, 24 września 2021

imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

RSS

Wyższe emerytury dla osób z rocznika 1953. ZUS wyjaśni, komu przysługują dodatkowe środki

20.11.2020 11:29 | 0 komentarzy | d

26 listopada, w czwartek, rybnicki ZUS uruchamia specjalny dyżur telefoniczny dla osób urodzonych w 1953 r., które są zainteresowane przeliczeniem swojej emerytury. Nowe przepisy pozwalają na ponowne ustalenie wysokości świadczenia bez jego pomniejszania o sumę kwot pobranych wcześniejszych emerytur. W niektórych przypadkach może oznaczać to wzrost emerytury nawet o kilkaset złotych.

Wyższe emerytury dla osób z rocznika 1953. ZUS wyjaśni, komu przysługują dodatkowe środki
ZUS w Rybniku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dyżur odbędzie się w najbliższy czwartek, 26 listopada, w godz. od 10.00 do 13.00. Osoby zainteresowane tematyką mogą dzwonić po poradę, konsultację, pod numer telefonu 727 690 825.

- Nowe przepisy dotyczą wyłącznie osób, które urodziły się w 1953 r. i przeszły na wcześniejszą emeryturę na podstawie wniosku złożonego przed 1 stycznia 2013 r. Z terenu oddziału ZUS w Rybniku takie przeliczenie może dotyczyć nawet kilku tysięcy osób. Już teraz obserwujemy bardzo duże zainteresowanie. Mając na uwadze obecną sytuację epidemiologicznej w kraju, chcieliśmy ułatwić naszym klientom dostęp do informacji poprzez kontakt telefoniczny. Jeśli ktoś ma pytania w tym zakresie, nie musi wychodzić z domu, wystarczy, że zadzwoni w czwartek pod wskazany numer telefonu, a specjaliści z ZUS odpowiedzą na jego pytania - zachęca Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Jak dodaje rzeczniczka, dzięki rozmowie z ekspertem ZUS emeryt czy rencista dowie się, czy przeliczenie dla rocznika 1953 będzie dotyczyło jego emerytury, a jeżeli tak, to czy nastąpi ono z „urzędu”, czy też będzie musiał złożyć stosowny wniosek. - Termin na złożenie takiego wniosku jest ograniczony, bo do 11 stycznia 2021 r., dlatego warto się pospieszyć, by nie zaprzepaścić takiej możliwości - przestrzega rzeczniczka.

źródło: ZUS

Ludzie:

Beata Kopczyńska

Beata Kopczyńska

Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego