Piątek, 24 września 2021

imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

RSS

Rusza “Szkoła z Gigantami”, czyli ogólnopolskie warsztaty online z programowania dla uczniów i nauczycieli

18.11.2020 13:00 | 0 komentarzy | MK

Ciężko wyobrazić sobie współczesny świat bez programowania. Wpływa ono przecież na całą naszą rzeczywistość, pozwalając cieszyć się smartphonami, grami, Internetem i najróżniejszymi gadżetami. Szacuje się, że w przeciągu kilku następnych lat wpływ programowania na nasze życie będzie jeszcze większy, a co za tym idzie zarobki programistów znacząco wzrosną. Właśnie startują darmowe warsztaty dla szkół, podczas których uczniowie i nauczyciele będą mieli okazję stworzyć własne projekty programistyczne!

Rusza “Szkoła z Gigantami”, czyli ogólnopolskie warsztaty online z programowania dla uczniów i nauczycieli
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po raz kolejny rusza akcja darmowych zajęć online dla uczniów, ale też i nauczycieli. Dwa programy -  “Szkoła z Gigantami” dla młodych miłośników kodowania oraz  “Nauczyciel Przyszłości” skierowany do kadry nauczycielskiej chcącej podnieść swoje cyfrowe kompetencje, startują już 30 listopada i potrwają przez pierwsze 2 tygodnie grudnia. Zajęcia prowadzone będą w formie webinarów na żywo na kanale YouTube. Zapisy już trwają na stronie www.szkolazgigantami.pl.

Kto może wziąć udział?

Program zajęć Szkoła z Gigantami jest przewidziany dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz dla kadry pedagogicznej w całej Polsce. Zajęcia podzielone są na grupy wiekowej, dla których została odpowiednio dopasowana tematyka lekcji.

Młodsi uczniowie w wieku 9 - 12 lat wraz z trenerem spróbują przenieść światy najpopularniejszych gier, jak Minecraft, Pokemon czy Fortnite do środowiska programistycznego Scratch. Starsi uczestnicy w wieku 13- 18 lat poznają natomiast tajniki tworzenia stron internetowych.

Celem Szkoły z Gigantami jest  propagowanie idei programowania od najmłodszych lat. Kursy (Nauczyciel Przyszłości) skierowane do nauczycieli, mają  wspomóc nauczycieli w poznaniu narzędzi do prowadzenia zajęć online, a także chcących zgłębić swoją wiedzę z języków programowania, które weszły do podstawy programowej szkół (Scratch, Python). Partnerem akcji jest firma Microsoft Polska, która poprowadzi jedne z zajęć.

Dokładny program wraz z formularzem zapisowym dostępny jest na stronie www.szkolazgigantami.pl.

Jak dołączyć?

Zajęcia będą prowadzone na platformie YouTube na kanale Giganci Programowania. Aby wziąć w nich udział, wymagany jest jedynie sprawny komputer oraz Internet.

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja za pomocą formularza zapisowego, który dostępny jest na stronie www.szkolazgigantami.pl.

Zapisani uczestnicy przed każdą lekcją otrzymają link do transmisji na żywo.

Jak dołączyć?

Do wzięcia udziału w zajęciach  Szkoła z Gigantami zapraszamy całe szkoły, aby mogły zaproponować zajęcia w ramach lekcji informatyki, a także zawalczyć o atrakcyjne nagrody dla szkół, które zostaną przyznane na podstawie liczby zapisanych z danej szkoły uczestników.
Główna nagroda to voucher o wartości 3000 zł do wykorzystania na sprzęt technologiczny do szkoły w sklepie X-kom.pl, vouchery na kursy programowania oraz szkolenia dla nauczycieli. Szkoły otrzymają także certyfikaty uczestnictwa w warsztatach.
Szkoły biorące udział w akcji będą mogły monitorować swoją pozycję w rankingu na stronie internetowej organizatora akcji:

  

 

Materiał zewnętrzny