Czwartek, 9 lipca 2020

imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

RSS

Tragiczna sytuacja Centrum Rehabilitacji. Czy pozyska kontrakt z NFZ?

22.05.2019 21:09 | 1 komentarz | ma.w

Nowa szefowa RCRON Agnieszka Adamczyk – Motyka przekazała radnym Raciborza informacje o problemach z jakimi boryka się ta instytucja. Przewidywane są trudności kadrowe i płacowe. Aktualnie NFZ – wskutek błędów formalnych w dokumentacji z Rzeźniczej – odrzucił wniosek o nowe kontraktowanie świadczeń.

Tragiczna sytuacja Centrum Rehabilitacji. Czy pozyska kontrakt z NFZ?
O problemach RCRON dyskutowano w gronie komisji oświaty. Dyrektorki i księgowej słuchała przewodnicząca Zuzanna Tomaszewska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O RCRON mówiono na posiedzeniu komisji oświaty. Dyrektorce towarzyszyła w urzędzie główna księgowa Krystyna Korniak. Przedstawiła radnym czarny scenariusz działalności Raciborskiego Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zapowiedziała zaciskanie pasa, by ratować placówkę. Dokument, który otrzymali członkowie komisji oświaty, wzbudził ich niepokój. Radny Marcin Fica dziwił się, dlaczego w RCRON zaplanowano niższe wynagrodzenia, skoro wszędzie mówi się o podwyżkach płac. - Nie zaplanowaliśmy w 2019 roku premii uznaniowych – tłumaczyła księgowa.

- Dziwna ta prognoza funkcjonowania ośrodka. Regresywna – oceniła dr Ludmiła Nowacka.

Dyrektor Adamczyk – Motyka kieruje centrum zaledwie od 1 kwietnia. Zastała już sytuację, gdzie NFZ odrzucił dokumentację z Raciborza w sprawie nowego kontraktowania świadczeń. - Z uwagi na błędy formalne – tłumaczyła radnym. RCRON złożył odwołanie i czeka na ostateczną decyzję NFZ.

Magdalena Kusy interesowała się jak dalece problem finansowania przez NFZ rehabilitacji dzieci z zaburzeniami, jest istotny dla przyszłości RCRON. - Na tym opiera się cały nasz ośrodek – odparła Agnieszka Adamczyk – Motyka.

Księgowa Korniak wyjaśniała, że bez kontraktu z funduszem RCRON będzie musiał szukać środków zewnętrznych. - Zdarzenia się zbiegły i nie było kiedy rozmawiać o tych problemach z organem prowadzącym (czyli Urzędem Miasta – przyp. red.) - skwitowała.

Ludzie:

Krystyna Klimaszewska

Krystyna Klimaszewska

Radna Gminy Racibórz