Poniedziałek, 24 czerwca 2019

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

RSS

Izbę przyjęć i oddział rehabilitacyjny urządzą od nowa

17.03.2018 11:04 | 4 komentarze | mak

Izba przyjęć w szpitalu w Wodzisławiu ma zostać rozbudowana i zmodernizowana. Będzie też lepiej wyposażona. Zmiany szykują się również na oddziałach rehabilitacyjnych. Zamiast dwóch, będzie jeden. W Rydułtowach.

Izbę przyjęć i oddział rehabilitacyjny urządzą od nowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Izba przyjęć w szpitalu w Wodzisławiu pilnie wymaga rozbudowy. Dyrekcja lecznicy jeszcze w tym roku planuje zrealizować inwestycję. Decyzja została podjęta po wielu analizach. - Z danych wynika, że tylko w 2016 r. na nasze izby przyjęć trafiło aż 9 tys. pacjentów uskarżających się na dolegliwości związane z układem krążenia. To ogromna liczba. Wskazuje ona, jak poważny jest problem - mówi Wojciech Olszówka, zastępca dyrektora ds. restrukturyzacji i rozwoju szpitala.

Zapewnienie bezpieczeństwa grupie pacjentów z problemami układu krążenia to jeden z powodów planowanej rozbudowy. Izba zostanie wzbogacona o pełne zaplecze zabiegowe oraz o pełne zaplecze obserwacyjne. Część pacjentów z dolegliwościami o charakterze kardiologicznym wymaga bowiem szczegółowej i wielogodzinnej obserwacji z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury, zanim zostanie podjęta decyzja o ich dalszym leczeniu. Dlatego dodatkowe zaplecze obserwacyjne jest niezbędne.

Nocna opieka w innym miejscu

Rozbudowa izby przyjęć będzie się również wiązała ze zmianą lokalizacji nocnej i świątecznej opieki medycznej. - Chcemy, by nocna i świąteczna opieka medyczna znajdowała się w sąsiedztwie izby przyjęć. Po to, by zapewnić pacjentom kompleksowość świadczeń - tłumaczy wicedyrektor Wojciech Olszówka.