Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Wystawa „W jedności siła! - Idee Sokolstwa na pocztówkach ze zbiorów MSiT” już na Zamku Piastowskim

Start o godz. 10:00, trwa od 19 lipca do 31 sierpnia wstęp wolny

- Miło nam poinformować, że z okazji przypadającej w 2017 roku 150 rocznicy powstania Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, w domu książęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu można już oglądać nową wystawę czasową pt. „W jedności siła - Idee Sokolstwa na pocztówkach ze zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie” - mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zamek Piastowski w Raciborzu

Racibórz, Zamkowa 2

Wystawa prezentuje 60 powiększeń pocztówek ukazujących historię tej organizacji. Najstarsza pocztówka, która została pokazana na wystawie pochodzi z 1898 roku i przedstawia gmach Sokoła w Stanisławowie. Wystawa prezentuje powstanie T.G. „Sokół” na ziemiach polskich pod zaborami i na obczyźnie, rozwój tego ruchu i ludzi, którzy się do niego przyczynili, idee i symbole sokolstwa, zloty oraz szeroko zakrojoną działalność kulturalno-oświatową gniazd sokolich. Obejmuje dzieje sokolstwa polskiego od XIX do XXI wieku i wiele innych aspektów z tym związanych.

Wystawę będzie można oglądać do 31 sierpnia, w godzinach od 10.00 do 18.00. Wstęp po wykupieniu biletu w Punkcie Informacji Turystycznej – parter (budynek bramny). Zwiedzanie co pełną godzinę z przewodnikiem. Zainteresowane grupy prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny +48 32 700 60 52 lub e-mailowy: promocja@zamekpiastowski.pl.