Sobota, 8 sierpnia 2020

imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

RSS

Synth Runner 2049 w Rybniku

Start 07.04.2018 o godz. 19:00 cena biletu: 15/20

Synth Runner 2049 to trasa koncertowa polskich wykonawców synthwave, na której obok Krakowa, Warszawy, Poznania i Chorzowa znalazł się także Rybnik. 

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Koncert odbędzie się w klubie Stara Gazownia (ul. 3 maja 14) 7 kwietnia o godz. 19.00. Bilety w cenie 15zł (przedsprzedaż) oraz 20zł (w dniu koncertu).

Synthwave to nowy, zdobywający coraz większą popularność na całym świecie styl muzyki elektronicznej, który mocno inspiruje się latami 80 i to nie tylko muzycznym dziedzictwem tamtego okresu, ale też filmem oraz grami komputerowymi. Synth Runner 2049 to pierwsze przedsięwzięcie w naszym kraju skupiające czołowych polskich wykonawców tego nurtu.

Wystąpią:

NIGHTRUN87 (Gdańsk) - neo 80’s synthwave / synthpop

To projekt muzyczny stworzony przez Williama Malcolma, amerykańsko – brytyjskiego wokalistę, muzyka i kompozytora wychowanego w Polsce. NIGHTRUN87 to jednoosobowy live act audiowizualny charakteryzujący się dużą dawką energii, elektryzującymi brzmieniami syntezatorów oraz porywającym wokalem muzyka. 12 marca 2018 swoją premierę miała trzecia płyta NIGHTRUN87 - The Destroyers Are Coming.

FAVORIT89 (Dąbrowa Gónicza) - retro electro / dark synth

Połączenie soczystych brzmień syntezatorów ery retro z nowoczesnym zacięciem i szczyptą metalowej energii. FAVORIT89 grał w 2017 roku support przed Perturbatorem. Jego singiel Years ukazał się na prestiżowym kanale youtube NewRetroWave. W grudniu 2017 zadebiutował albumem The Beginning, wydanym na dwóch nośnikach ilustrowany digipack oraz kaseta magnetofonowa.

JEREMIAH KANE (Poznań) - synthwave / retrowave

Projekt muzyczny łączący wszystko co związane z latami 80'tymi i retro klimatem. Szybkie samochody, piękne kobiety, twardzi kolesie rzucający one-linerami w retro-futurystycznym świecie - tak można opisać jego muzykę. W listopadzie 2017 miała miejsce premiera jego debiutanckiego albumu The New Dawn.

ZOMBIE COMMANDO (Warszawa) - synthwave / dark synth

Projekt muzyka występującego wcześniej pod nazwą Overnout. Szybkie i mocne uderzenia są niczym maczeta Jasona Vorheesa, a mroczne melodie ukażą Ci wizję dystopijnej, cyberpunkowej przyszłości. Jeśli lubisz dokonania Johna Carpentera, a horrory klasy B z lat 80'tych nie są Ci obce, jego muzyka będzie dla Ciebie idealna.

link do wydarzenia na facebook -> https://www.facebook.com/events/2013330235658535/

muzyka:

NIGHTRUN87 - https://www.youtube.com/watch?v=M3NriGuL9gI

FAVORIT89 - https://www.youtube.com/watch?v=ZUUkRcmYeIw

JEREMIAH KANE - https://www.youtube.com/watch?v=AIzdbF0Ib7Y

ZOMBIE COMMANDO - https://www.youtube.com/watch?v=5IAhLCoxkk4