Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Smartfon w podróży: spotkanie z Mariuszem Stachowiakiem

Start 16.08.2018 o godz. 17:00 wstęp wolny

Punkt Informacji Miejskiej halo! Rybnik (ul. Jana III Sobieskiego 20) zaprasza 16 sierpnia o godz. 17.00 na spotkanie z Mariuszem Stachowiakiem, autorem strony "Oderwany" oraz książki "Piękne zdjęcia ze smartfona w zasięgu twojej ręki". Fotograf oraz podróżnik opowie w jaki sposób robić świetne zdjęcia za pomocą aparatu telefonicznego.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Halo! Rybnik

Rybnik

To była moja trzymiesięczna fotograficzna podróż po Australii, Wietnamie, Singapurze , w którą jako profesjonalny fotograf, zabrałem ze sobą paradoksalnie tylko smartfon oraz niezbędne do niego akcesoria. I to właśnie takim zestawem fotografowałem przez całą swoją podróż, tworząc atrakcyjną fotografię, którą często w swojej jakości trudno odróżnić od tej wykonywanej aparatem systemowym. Celem tej podróży nie było tylko samo poznawanie świata, ale przede wszystkim zbieranie materiałów do książki: „Piękne zdjęcia ze smartfona w zasięgu twojej ręki”.

JAK WYKORZYSTAĆ JEGO POTENCJAŁ I ROBIĆ NIM DOBRE ZDJĘCIA?

Pozbawiony obciążeń, skupiłem się w mojej podróży na fotografowaniu tylko za pomocą smartfona, dając sobie szansę jeszcze lepiej poznać mój aparat w smartfonie, a to z kolei pozwoliło mi maksymalnie wykorzystać jego potencjał i tworzyć nim atrakcyjną fotografię w podróży.

NAJLEPSZY APARAT TO TEN, KTÓRY MA SIĘ ZAWSZE PRZY SOBIE…

Propagując tę ideę, nie mam na celu udowadniać, że tak jest, tylko pokazać, że tak może być, a wszystko jest w naszych rękach, wiedzy i doświadczeniu. Dlatego podczas spotkania podzielę się moim sposobem na tworzenie atrakcyjnej fotografii właśnie za pomocą smartfona. Opowiem o jakich zasadach pamiętam, kiedy trzymam smartfon w dłoni, kiedy chcę zrobić nim zdjęcie. Przedstawię w jaki sposób wykorzystuję potencjał urządzenia- zgodnie z ideą, że każdy aparat jest na tyle dobry, na ile jesteśmy w stanie wykorzystać jego możliwości. Zademonstruję również mój sposób edycji zdjęć, który jest ostatnim, ale równie ważnym elementem przed publikacją zdjęcia w mediach społecznościowych, stronach www lub przygotowaniem do druku.

SMARTFON W PODRÓŻY

Będąc świadomym ogólnych zastosowań i możliwości smartfona, wspomnę również o dodatkowych funkcjach i aplikacjach, które rewelacyjnie sprawdzają się w podróży. Jeśli nie traktujesz swojego smartfona jako kolejny gadżet, ale jako doskonałe urządzenie w rękach, którym można robić piękne zdjęcia i korzystać w pełni z jego możliwości, to serdecznie zapraszam na spotkanie.