Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Słowem w twarz po raz pierwszy przed Halo Rybnik

Start 13.08.2017 o godz. 18:00 wstęp wolny

Już w niedzielę 13 sierpnia o godzinie 18:00 przed punktem Halo Rybnik młodzi artyści pokażą czym dla nich jest szaleństwo.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Halo! Rybnik

Rybnik

Szaleństwo - to motyw przewodni pierwszego wydarzenia organizowanego w ramach projektu kulturalnego Słowem w twarz. Młodzież poprzez poezję mówioną i śpiewaną oraz grę na instrumentach pokaże jak interpretuje szaleństwo w wymiarze artystycznym.

Niedzielne występy młodych rybnickich artystów będzie można zobaczyć przed punktem Halo Rybnik przy ulicy Sobieskiego. Jest to pierwsze miejsce na mapie Rybnika, które postanowili wykorzystać organizatorzy przedsięwzięcia. - To miejsce ma charakter symboliczny, chcemy powiedzieć "Halo!" sztuce w naszym mieście. Chcielibyśmy także nieco ożywić deptak oraz przyciągnąć uwagę mieszkańców przechodzących obok tego miejsca. To jedna z głównych ulic naszego miasta, dlatego mamy nadzieję, że chętnych przechodniów nie zabraknie - mówi Karol Szymura, jeden z organizatorów.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00. Występy artystów można zobaczyć całkowicie za darmo. - Zazwyczaj za sztukę trzeba zapłacić. My stanowimy jednak pewien wyjątek i prezentujemy sztukę na wysokim poziomie zupełnie za darmo - podsumowuje Adam Rojek, inicjator i koordynator projektu.

/Materiały prasowe/