Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Retro potańcówka nad Odrą

Start 13.08.2017 o godz. 20:00 wstęp wolny

13 sierpnia (niedziela) o godz. 20.00 na Przystani Kajakowej odbędzie się "Potańcówka Retro". O cudowną muzyczną atmosferę z okresu od lat 60-tych do lat 90-tych zadba zespół "Kurcbend".

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Orkiestra "Kurcbend" powstała w połowie lat 90-tych w Rybniku. Jej skład tworzą absolwenci wyższych uczelni muzycznych, obecnie nauczyciele, muzycy studyjni pracujący także w innych projektach. Wielu z nich pracuje również w zagranicznych orkiestrach i współpracuje z "gwiazdami" polskiej muzyki pop. Kilkanaście lat wspólnej pracy pozwoliło zespołowi stworzyć obszerny repertuar. Znajdziemy w nim światowe evergreeny, utwory rhytm&bluesowe, tańce latynoamerykańskie i wiele piosenek uznanych polskich wykonawców. Podczas występu usłyszymy utwory m.in. Louisa Armstronga, Orkiestry Glenna Millera, Franka Sinatry, Beatlesów, zespołu ABBA, Erica Claptona, Blues Brothers, Raya Charlesa, Stinga i wielu innych.

- Zapraszamy do wspólnej zabawy tanecznej. Przenieśmy się w epokę swingu. Mile widziane stylizacje retro: kratki, grochy i falbany - zachęca Patrycja Kowalska z RCK.

źródło: RCK, oprac. żet