Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Racibórz prozą zaczarowany… - weź udział w konkursie

Start o godz. 08:00, trwa od 18 maja do 13 października wstęp wolny

Raciborska biblioteka oraz Miasto Racibórz serdecznie zapraszają do udziału w IV edycji Konkursu Literackiego „Racibórz prozą zaczarowany”. Tym razem, w związku z obchodami 800- lecia, uczestnicy będą mieli za zadanie napisać pracę związaną z wybranym wydarzeniem historycznym.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe. Prace konkursowe opatrzone godłem należy dostarczyć do biblioteki w terminie do 13 października 2017 r. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 10 listopada w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.

- W tegorocznej edycji konkursu do udziału zakwalifikowane zostaną prace napisane prozą, nie mniej niż 5 i nie więcej niż 10 stron maszynopisu, związane z dowolnym wydarzeniem historycznym, które miało wpływ na powstanie i rozwój miasta Raciborza – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Wysokość nagród dla zwycięzców wynosi kolejno 1000, 600 i 400 zł za zajęcie I, II i III miejsca. Szczegółowy regulamin oraz formularze zgłoszenia dostępne na stronie internetowej biblioteki pod adresem www.biblrac.pl