Niedziela, 29 listopada 2020

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Epidemia na Śląsku:

Nasze- najlepsze! Czyli coś dla miłośników tańca

Start 22.10.2020 o godz. 17:00 wstęp wolny

Stowarzyszenie Wspierania ZPiT Strzecha „Strzechowianie” zaprasza do udziału w szeregu warsztatów w związku z realizacją projektu „Nasze - najlepsze” dofinansowanego przez Urząd Miasta Racibórz z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Zapraszamy na pierwsze warsztaty pt. „Już niedługo, w karnawale czas na bale!”.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dom Kultury Strzecha

Racibórz, Londzina 38

W czasie jego trwania będziemy zgłębiać tajniki jednego z najbardziej rozpoznawalnych tańców narodowych- poloneza. W czasie zajęć skupimy się na poprawności kroku podstawowego, ujęciach w parze oraz na figurach parowo-zespołowych. Szczególna uwaga zostanie zwrócona również na poszczególne etapy budowania choreografii oraz konsultacje dotyczące układania poloneza, którym rozpoczyna się każdy bal maturalny. Każdy uczestnik otrzyma materiały edukacyjne oraz świadectwo uczestniczenia w warsztatach.

Spotkanie odbędzie się 22.10.2020 w godzinach 17.00-18.30 w RCK DK Strzecha na ul. Londzina 38. Jest przeznaczone dla uczniów klas 8, szkół średnich (szczególnie maturzystów) oraz nauczycieli każdego stopnia edukacji i sympatyków polskich tańców narodowych. Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy pod numerem: 667 239 846 oraz mailowo: strzechowianie@gmail.com

Prowadząca - mgr Aleksandra Wengierska, pedagog, terapeuta pedagogiczny, absolwentka Dwuletniego Studium Tańca z zakresu Tańca Ludowego organizowanego przez NCK w Krakowie pod auspicjami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Rzeszowiskim o specjalizacji Prowadzenie Zespołów Tanecznych- Taniec Polski. Na co dzień kierownik ZPiT „Strzecha” im. Joli Rymszy działającego w RCK.

Partner projektu - Raciborskie Centrum Kultury, Zespół Pieśni i Tańca „Strzecha” im. Joli Rymszy.

źródło: RCK