Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Muzyka i poezja w Parku przy Bazylice

Start 26.08.2018 o godz. 16:00 wstęp wolny

Instytut Społeczny Silesia przy współpracy z Teatrem Ziemi Rybnickiej, Stowarzyszeniem Artystycznym Uwagi wARTe i Portem Sztuki zapraszają na Festiwal z Ikrą! W 26 sierpnia, niedzielne popołudnie MUZYKA i POEZJA w Parku przy Bazylice od 16:00 do 18:00.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rybnik pełen sztuki, a w nim:

Dźwięki gitary elektrycznej Karola Husaka, poezja rybnickiego artystycznego małżeństwa: Jadwigi i Piotra, oraz warsztaty poetyckie dla dzieci i zabawy plastyczne.

Wstęp wolny!

Karol Husak jest entuzjastą gitary i muzyki instrumentalnej. Prowadzi działalność edukacyjną na gitarze dla młodzieży jak i osób dorosłych. Improwizator, którego twórczość oscyluje wokół muzyki z pogranicza rocka i bluesa z domieszką wyczynowego stylu gitarowego nawiązującego do lat 80-tych. Jest twórcą repertuaru kilku rybnickich zespołów – od muzyki akustycznej po cięższe odmiany rocka, obecnie pracuje nad albumem solowym.

Jak mówi: "Gitara wiecznie żywa! Muzyka gitarowa ma się dobrze i cieszę się, że mogę prezentować ją przed publicznością, tym bardziej, że na tym etapie mam w repertuarze kilka klasyków z tego nurtu. Granie własnych interpretacji takich mistrzów jak Gray Moore czy Joe Satriani to dla mnie świetna rozgrzewka przed prezentacją własnego materiału – co mam nadzieję, nastąpi już w przyszłym roku".

Organizatorzy:

Instytut Społeczny Silesia przy współpracy z Teatrem Ziemi Rybnickiej, Stowarzyszeniem Artystycznym Uwagi wARTe i Portem Sztuki.

Projekt dofinansowany przez Urząd Miasta Rybnik