środa, 20 stycznia 2021

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Epidemia koronawirusa:

Marklowicka biesiada dożynkowa

Start 01.09.2019 o godz. 14:00 wstęp wolny

Marklowiccy rolnicy i działkowicze na początku września będą świętować. Zaplanowano m.in. uroczyste eucharystie, tradycyjny korowód ulicami miasta oraz blok koncertowy. 

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Urząd Gminy w Marklowicach

Marklowice, Wyzwolenia 71

Święto plonów tradycyjnie rozpocznie się eucharystiami w dwóch marklowickich parafiach. O godz. 9.00 w kościele św. Stanisława, a o godz. 10.30 w kościele Narodzenia NMP.

O godz. 14.00 sprzed placu Zameczka ruszy korowód dożynkowy. Przekazanie chleba i koron dożynkowych gospodarzowi dożynek odbędzie się o godz. 15.30 na placu za urzędem gminy. Następnie na mieszkańców czeka szereg atrakcji.

O godz. 16.10 zaplanowano rozstrzygnięcie konkursów gminnych m.in. na najciekawszy pojazd w korowodzie, estetyczne otoczenie domu, czy najładniejszą posesję dożynkową. Od godz. 16.30 uczestnicy dożynek będą mieli możliwość wzięcia udziału w bloku muzyczno-biesiadnym. Przed publicznością wystąpią: Toby z Monachium, zespół Kolorowe Kawiarenki, Tomek Coral, Krzysztof Respondek oraz Paweł Gołecki. Na zakończenie biesiady odbędzie się zabawa pod chmurką, którą poprowadzi DJ.