środa, 23 stycznia 2019

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Mała Panama w Jastrzębiu-Zdroju

Start 26.01.2019 o godz. 09:00 wstęp wolny

Około 2000 młodych ludzi weźmie udział w wydarzeniu „Panama na Śląsku”, organizowanym przez archidiecezję katowicką. To świetna alternatywa dla tych, którzy nie będą mogli pojechać na Światowe Dni Młodzieży.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W przyszłym roku Światowe Dni Młodzieży będą odbywały się w Panamie. Z wielu względów, tylko nieliczni będą mogli pozwolić sobie na uczestnictwo w nich na miejscu. Dla tych, którzy nie będą mogli polecieć do Panamy, archidiecezja katowicka chce zorganizować wspólne spotkanie, które odbędzie się w sobotę, 26.01.2019r.  w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu Zdroju. Będzie to „Panama na Śląsku”.

Czas refleksji i czas zabawy

W czasie tego wydarzenia uczestnicy będą uczestniczyli w Eucharystii, pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca, koncercie zespołu „Nie ma Go tu”, rapowanej konferencji ks. Jakuba Bartczaka i uwielbieniu prowadzonym przez zespół „ON1” (Mateo, Gabi Gąsior, Agnieszka Musiał, Tu Band). Dla wszystkich uczestników przewidziany jest ciepły posiłek i gadżety związane ze Światowymi Dniami Młodzieży. Organizatorzy spodziewają się ok. 2000 uczestników z całej archidiecezji katowickiej.

Tradycja JPII trwa nadal

Światowe Dni Młodzieży zapoczątkowane przez Jana Pawła II są wydarzeniem, które gromadzi i jednoczy miliony młodych ludzi z całego świata. Dwa lata temu odbywały się one w Polsce. Choć obchody centralne miały miejsce w Krakowie, wszystkie diecezje i miasta naszego kraju w jakimś stopniu były zaangażowane w to wydarzenie.

W archidiecezji katowickiej odbywały się regionalne spotkania wokół Symboli i Krzyża Światowych Dni Młodzieży. Jastrzębie-Zdrój, było jednym z kilku miast, gdzie miała miejsce ta peregrynacja.  Hala Widowiskowo-Sportowa zgromadziła wtedy ponad dwa tysiące osób. Zapisy na wydarzenie i więcej informacji na stronie: mlodzidlamlodych.pl.

/Materiały prasowe/