Czwartek, 22 października 2020

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Maciej Zakościelny na finale Pojedynku na Słowa

Start 07.02.2020 o godz. 12:00 wstęp wolny

Zmagania półfinałowe przyniosły wiele emocji, a uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny. Wielki finał 17. Pojedynku na Słowa już 7 lutego w Teatrze Ziemi Rybnickiej, gościem specjalnym wydarzenia będzie MACIEJ ZAKOŚCIELNY.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Teatr Ziemi Rybnickiej

Rybnik, Saint Vallier 1

W finale 17. Pojedynku na Słowa, konkursu edukacyjno-artystycznego, który odbędzie się w piątek, 7 lutego o godzinie 12:00 w Teatrze Ziemi Rybnickiej wystąpią drużyny ze szkół – IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika z Rybnika oraz Zespół Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera z Żor.

Gościem specjalnym będzie aktor filmowy, telewizyjny i teatralny MACIEJ ZAKOŚCIELNY. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Ukończył Państwową Szkole Muzyczną I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli w klasie skrzypiec. Tuż po ukończeniu studiów aktorskich w Akademii Teatralnej był aktorem Teatru Współczesnego w Warszawie. Ma na swoim koncie wiele ról filmowych, telewizyjnych i teatralnych, współpracuje z Teatrem Telewizji. Szerokiej publiczności znany jest m.in. z takich produkcji jak: „Tylko mnie kochaj”, „Kryminalni”, „Nightwatching”, „Czas Honoru”, „Strażacy”, „Listy do M 2”, „Dywizjon 303” a ostatnio serial „Diagnoza” i „1800 gramów”. Już wkrótce premiera filmu z jego udziałem pod tytułem „Jak zostać gwiazdą”.

Maciej Zakościelny jest współtwórcą i współproducentem projektu muzycznego poświęconego Carmen Moreno. Wystąpił dwukrotnie na Festiwalu Jazz Jamboree, gdzie na scenie oprócz Carmen Moreno, Anny Serafinskiej i Beaty Przybytek towarzyszył również Mariannie Wróblewskiej, jednej z najciekawszych wokalistek historii polskiego jazzu. Jest współzałożycielem Fundacji artystycznej Kalinowe Serce.

Pojedynek na Słowa jest konkursem edukacyjno-artystycznym upowszechniającym kulturę języka polskiego oraz literaturę piękną, ma formę koncertu artystycznego prezentacji poezji mówionej i śpiewanej. Do bitwy stają drużyny złożone z sześciu uczniów, którzy recytują lub śpiewają poezję, akompaniatora oraz jednego występującego w poetyckiej interpretacji nauczyciela.

Głównym organizatorem „Pojedynku na Słowa” jest Fundacja PGE Energia Ciepła, współorganizatorami Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach oraz Teatr Ziemi Rybnickiej. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Rybnika.

/Materiały prasowe/