Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

Festiwal Kultury Chrześcijańskiej

Start o godz. 10:00, trwa od 16 do 20 sierpnia wstęp wolny

W dniach 16-20 sierpnia na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się Festiwal Kultury Chrześcijańskiej.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zamek Piastowski w Raciborzu

Racibórz, Zamkowa 2

Impreza będzie mieć zasięg międzynarodowy. Planowany jest przyjazd artystów z Rosji, Białorusi, Ukrainy, Czech i USA. Nie zabraknie też polskich wykonawców, takich jak TGD, Mate.O czy FeelinGospel. Patronat Honorowy nad festiwalem objęli - Prezydent Miasta Raciborza - Mirosław Lenk oraz Starosta Raciborski - Ryszard Winiarski.

Zamiarem organizatorów przedsięwzięcia jest przybliżenie mieszkańcom Raciborza i gościom odwiedzającym miasto na okoliczność jubileuszowych obchodów 800-lecia nadania lokacji Raciborzowi kolorytu chrześcijaństwa, pokazania tego, co je tworzy, co się na nie składa, zbudowanie świadomości publicznej. Z tego powodu podczas tych pięciu dni ma się zaprezentować szereg grup wokalnych, zespołów, instytucji, fundacji, stowarzyszeń i misji. Czekają nas koncerty, imprezy plenerowe, instalacje, wystawy, stoiska, pogadanki i prelekcje.

Całość będzie miała charakter festiwalowy, radosny, z programem dla rodzin, w szczególności zaś dla dzieci, piknikowy z małą gastronomią. Uczestnicy będą mogli zobaczyć wystawę historii Biblii, zwiedzić wioskę rycerską, poznać ekipę Boanerges, czyli chrześcijańskich harleyowców, zaprezentowane zostaną programy profilaktyczne i działania misyjne w kraju i za granicą. Będzie można porozmawiać o historii Żydów na naszych ziemiach i wpływie protestantyzmu na naszą historię.